Ето, Владо го каза най-точно и кратко.

Аз ИСКАМ да ДАМ, но не искам да давам на определени хора! Аз мога да дам много повече от пари. Дори пари да са - няма проблем. Обаче искам да знам точно къде отиват и точно за какво се използват. Що да не искам да дам? Искам бе! Искам и още как! Ако знам, че с моите пари ще се помогне на едно дете, защо да не ги дам? Ще дам не 20, не 40, ами 100, 200 - колкото мога!
Обаче няма да стане номера да давам на една шепа хора, дето се изявяват като представител на държавата (пак думичката Федерация), а в същото време да са частно сдружение.

Ето какво се получава сега - всички знаем, че е незаконно да се събират пари било на състезание, било като членски внос. Ако състезанието е частно, организаторът има законно право да събира пари и то при определени условия - да е вписал дейността, да дава касова бележка и фактура. При всички останали случаи събирането на пари е престъпление. Демек имаме една несъвсем организирана организация... Вече казах онзи ден - ще се ядосам, ще платя за 15 години патент и съвсем скоро ще се пръкне "Българска Федерация по Авиомоделизъм ООД" и никоя друга организация няма да може да ползва името. Цялата галимация ще ми струва по-малко от хилядарка. Хайде кажете ми дали да си правя труда и да си навличам проблеми или да се откажа?

Пак го казвам - не протестирам срещу такса за участие. Протестирам срещу ДВОЙНИЯ стандарт на тези такси и най-вече срещу нЯщото, наричащо себе си Федерация. Въпросното нЯщо е една бездънна яма за проблеми, сладка службица и потъване на средства... Ако всичко й е наред на въпросната Федерация, тя има право да се издържа с помощ от държавата, без да има нужда членовете й да плащат. Ако членовете й плащат, парите трябва да отиват В ДЪРЖАВАТА... Не знам дали някой разбира какво се опитвам да кажа...