Ники, жалката истина е, че у нас се броят на пръсти хората, които успяват да НЕ счупят модел при два поредни старта. Да сравняваме Запада с с нашенския Изток е като да сравняваме ябълки с круши - несравними са. Но ако сме ПИЧОВЕ, ще разберем, че приобщаването на нови съмишленици изисква жертви, а не сметкаджийство.

И понеже споменаваш Вальо, държа да подчертая, че аз използвах абревиатура. Не съм споменавал името му. Но ако ме питаш за мнение, аз от 20 години виждам този човек в една и съща светлина... Не знам какъв е бил преди 40 години, ама в последните 20 хич не ми е модел за подражание. Нещо повече, налагало ми се е да ПЛАЩАМ, за да може да ДОЙДЕ да оцени състезание от 3-ма души. По тази причина го смятам за... (спестявам епитета). И грам не ме интересува какъв е бил на младини. Предпочитам да ме оценяват хора на моята възраст, с моето зрение и ПОНЕ моите възможности. Усмивки от старите ленти не ща. А да им ПЛАЩАМ, за да дойдат да ме оценяват още по-малко. Няма да цитирам сбирки в Черногорово и Пазарджик, където се е налагало да се прави гореспоменатото...

И понеже споменаваш клубове... моите уважения, но клуба на ГО се различава страшно много от "клуба" в Пв. В ГО се събират в помещение, а в Пв в кръчми. Мисля, че ме разбираш коя пародия имам предвид... Мисля, че разбираш... колко и кои хора упражняват хобито и колко и кои го упражняват след чашка алкохол из нашия край. Има даже такива, дето им трябват две чашки, за да спрат тремора преди полет.

Отново казвам - нищо лично. И понеже леко започва да ме вбесява темата, реших да обява награда - 10 кинта на всеки, който ми покаже касова бележка, издадена за такса на състезание ДО днешна дата! За фактура - 20 кинта!

П.п. Последният моделарски виц: Планерджия казва на хеликоптерджия: "Моля те, внимавай, че карам скъп модел!". Чух го наживо с ушите си по мегафона...

P.p.s. Иначе сериозно - благодаря за оценката! Аз НЕ взимам пари от НИКОЙ моделист за НИЩО. Някакси стигнах до това ниво на играта. И се надявам повечко запалянковци да стигнат до тук!