Визуализирани са от 1 до 10 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

Threaded View

  1. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    Здравейте приятели, с някои от Вас се познаваме лично, с други - не.
    Накратко:
    Член в FAI е Националния Аероклуб на България. БФА чрез него получава лиценз за международни участия. Всеки състезател сам заплаща личния си лиценз. Това е положението. На всякъде по земните кълбета е така. Но честно казано и сумата за лиценза не е кой знае колко. За този който не желае да се състезава извън страната не е нужно да вади лиценз. Ако организатор на турнир иска проявата му да бъде включена в календара на БФА той трябва да заплати такса и това е така. Има си ред. Таксата се превежда по сметка на федерацията и срещу това се получава документ. Искам да кажа нещо от своя опит. Организирал съм турнир няколко пъти и съм наясно с нещата. По- добре да споделя опит за друго. Пътувам понякога до Германия/и не само там/ и искам да споделя как е там. Всеки град си има клуб. Колкото по-голям е града-толкова повече клубове. Всеки клуб си има летище което са си направили с собствен труд и средства. Имат си и правилник за ползване и поддръжка по график. Който не иска да коси и валира тревата/или няма възможност поради отсъствие/ си плаща на някой от клуба който свършва работата. На приходящи като мен за ползване на летището за ден има такса от 5 Еуро. Това е положението. А за това че в някои спортове се състезават и им плащат е друг въпрос. Нашето хоби няма как да е на стадион срещу входен билет като други спортове.Да. Има някаква алтернатива. На Запад моделарските магазини наемат зала /както направи Станьо(Стелди) и моделарите от клуба подготвят програма и представят шоу. Паричките от входа-в касата на клуба. За магазините остава това че новозапалените ги научават от банерите и пазаруват от тях. Е има и друг момент. На моя приятел Гената Тумбев клуба в Кьолн е 300 човека. А не е само един клуб. При такава членска маса ресурса с който разполага клуба не е малък. Тук при нас е друго. Не искам да коментирам.

    Жоре, относно Вальо Братков, позволи ми да го познавам по-отдавна от теб и ще кажа-да, той е компетентен да оценява.А и не само той. Мисля си че възраста ти не позволява да имаш спомени за него като моделар и състезател. Защо спря да се състезава- е и аз вече виждам проблеми понякога когато модела е на 700-800 метра и ниско. Та той е една чертичка на хоризонта. Може би когато дойдеш на нашата възраст ще си спомниш думите ми.
    А относно документите при плащане на чл. внос- поне в нашия клуб съм сигурен че който е внесъл своя е получил съответния документ.


    P.S. А Жорката наистина прави нещата професионално. И нямам спомен да е поискал заплащане.
    Последна редакция от Foxy; 11.08.2010 на 20:33.
    Николай Пейчев

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен