Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
Георги, различния аршин е, че някои ВЕЧЕ СА ПЛАТИЛИ, а някои не са поискали да са членове на клуб, защо тогава трябва да има еднакъв аршин ???
Вальо, не разбирам защо трябва да плащам, за да съм член на клуб. Не разбирам какво ще направи този клуб за мен. Плащането се прави, когато насреща има нещо, за което да се плати. Кажи ми какво ще получа аз, ако давам 20 лева годишно на някой клуб? Какво може да ми предложи този клуб за тези 20 лева? Отговорът за мен е НИЩО. Колкото парите, толкова и стоката. А ако дам не 20, а 200 лева, какво ще получа? Ако допуснем, че съм страшно талантлив и перспективен пилот, пак ли ще трябва да платя на клуб, за да членувам в него или има клубове, които търсят изявени състезатели? Като футболните, например...

Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
Федерацията от скоро има ново ръководство.
По състезания и мероприятия аз виждам едни и същи хора с мегафони, някои от които никога през живота си не са карали модел. Би ли ми казал кога за последно "колегата" В.Б. е държал ръчки в ръцете си, че да седне да ме оценява и защо досега се е плащала заплата за това?

Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
Федерацията не получава пари от организаторите на състезания, дори не съм чувал някой да е плащал такса 40 лв. , но така е прието в Наредбата и трябва да се спазва ....
Имам въпрос - за коя Наредба (с главна буква) говорим и... я го прочети пак това: "така е прието в Наредбата и трябва да се спазва" На мен ми звучи странно.

Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
защото в Министерството, когато се отиде за съдействие, най-напред питат колко клуба имате, колко членове, колко Световни и Европейски шампиони и колко медали от международни състезания имате ....
За какво съдействие става дума? Финансово? Морално? За какво точно е нужно да съдейства Министерството и кое точно Министерство? (пак с главна буква)

Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
За заплатите в БФА, в новия устав е записано, че членовете на УС не получават възнаграждение за своята работа, това което си чул, вече не е така .... Само за счетоводството ще се плащат, но не заплати а хонорар ....
Чакай малко... дали е хонорар или заплата не е ли възнаграждение? И защо се плаща на счетоводството, за да осчетоводява събраните приходи от такси и членски внос ли? Значи парите от членски внос отиват за хонорари на счетоводителите, които обработват документите... Или нещо не разбирам, или ... счетоводство?!?! За да има счетоводство, трябва да има приходи, разходи и търговска дейност... Нещо май не съм в час!


Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
За всички плащания към Федерацията са издадени съответните фактури, и занапред ще се издават също, не се притеснявай ....
Имах предвид друго. Може ли да се обърна към всички четящи? Моля, колеги, направете си труда да издирите фактура или касова бележка, която ви е издадена на състезание или при внасяне на членски внос. Ще възнаградя всеки, който приложи скан или снимка на такъв документ! Лично на мен НИКОГА не ми е издаван документ при внасяне било на членски внос в клуб, било на такса за състезание или демонстрация.



Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
Не е вярно, че не се интересуваме, от това, че правиш рекламни материали, досега ги е правил Сотир, също безплатно .... Това, че можеш да правиш купи и медали също ме интересува, защото правим постоянно, особенно за децата, сега предстои през октомври състезание и ще се радвам да помогнеш ....

Досега сами сме си печатали дипломите, или Сотир или аз на моя принтер ....
Грешно си ме разбрал. Мисълта ми беше, че вместо 20 (или 10, или 40) лева такса, аз мога да помогна "в натура" с материали, които нормално струват стотици и хиляди. Но сдружението, наричащо себе си БФА досега не е публикувало, че се нуждае от грамоти и медали, например. Или от шатри да пазят сянка на децата... или от куп други неща. БФА си иска членския внос като бащиния и това е... и печата грамотите на принтер... и те се разтичат понякога...

НЕ ме разбирай погрешно, аз не роптая за това, че не мога да си платя. Мога, разбира се. Но има хора, които не могат, а са ценни, знаещи и можещи. Роптая срещу факта, че за да отидеш на сбирка, трябва да ПЛАТИШ. А има хора, които с действията си могат да допринесат много повече, отколкото с 20-те си лева.
Пример: мой приятел може да направи фланелки за дадено събитие. Той, обаче не членува в клуб. Кое ще е по-добре, да плати веднъж годишно някаква смешна сума и после на състезание да плати пак или да направи примерно 50 фланелки безвъзмезднои да бъде ПОКАНЕН да се състезава като почетен гост? Ами ако 5 такива човека съумеят да помогнат безвъзмездно повечето състезания и сбирки, тогава какво ще е оправданието за събиране на "такса участие"? Ето, аз имам желанието и възможностите да направя нещо. Ще се намерят още няколко такива. Тогава ще се намалят ли таксите, за да се популяризира НАИСТИНА хобито или ще се измислят нови причини за събиране на пари?