Аз подкрепям мнението на г-н Русинов. Според мен не трябва да се събират пари от състезателите, а дори трябва да им се плаща. Пари трябва да се взима от публиката. Но за тази цел наистина трябва да има реклама и да стане истинско шоу. Макар и да не съм ходил много много по състезания, стигам до извода, че ако аз не съм запален по моделите, а съм си един обикновенн човечец, то тези състезания няма да са миинтересни. За пример мога да дам миналогодишното състезание във Варна с моторни модели. Какво му е интересното да гледаш как един самолет Фърчи във въздуха и прави някакви фигури на такаква висчина, че едвам го виждаш. И след това след 20 мин. стартира друг модел, който прави същите фигури и пак го виждаш като една точка която се движи в небето.
Може би ако се плаща на състезателите, състезанието ще бъде много по зрелищно, защото моделистите ще са готови да рискуват моделите си, с цел да спечелят призовите места, а в момента, моите впечатление са, че на всяко състезание, едни и същи хора участват, с едни и същи модели.

Това е моето разбиране за тези неща, и чесно казано едно от нещата което ме възпира да учасвам в таква и подобни състезания са именно тези такси за участие. Погледнато реално, за тези 40лв мога да си купя около 5-10 сервота или около 2 моторочета.