+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 116

Тема: Трябва ли състезателите да плащат такса за участие

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Подобна дискусия се разви и когато Явор Йотов обяви че на 3DX в Русе също ще се събират някакви такси. На мене лично такива дискусии са ми неприятни, защото много добре знам, че сиренето е с пари. Това го знаят и всички останали.

    Навсякъде по света организаторите на каквото и да било са в правото си да определят ПРАВИЛАТА НА ИГРАТА на това нещо. Който е съгласен - отива, който не е - остава. Никой от никого не взема нищо насила. Всичко е по желание.

    Имам си и една моя сентенция, на която ме е научил живота:
    Не критикувай, ако не можеш да предложиш разумна алтернатива !!!

    Който има критики към състезателните такси в някое състезание, ами да извади парите си от джоба и да покрие сумата на тези такси. Това е единствената разумна алтернатива.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Съгласен съм с това предложение.
    Ако организаторът на дадено събитие ми обясни за какво ще бъдат похарчени сумите от такса "правоучастие", аз ще ги платя срещу касова бележка и фактура. Няма никакъв проблем!
    Проблем има тогава, когато си плащам, а не ми се дава документ.

    Пример: Организатор Х заявява (както най-често се случва), че таксите от състезателите отиват за медали, купи и реклама. Ок, съгласен съм да поема тази част срещу документ. Това разумна алтернатива ли е?

    Росимире, имам въпрос лично към теб. Досега случвало ли се е да взимаш пари под каквато и да е форма, заради това, че си подпомогнал дадено събитие? Аз мисля, че не си. Ако не е така, поправи ме. Въпросът е защо само ти го правиш, а не и останалите "организатори" на събития?!
    Георги Русинов

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз подкрепям мнението на г-н Русинов. Според мен не трябва да се събират пари от състезателите, а дори трябва да им се плаща. Пари трябва да се взима от публиката. Но за тази цел наистина трябва да има реклама и да стане истинско шоу. Макар и да не съм ходил много много по състезания, стигам до извода, че ако аз не съм запален по моделите, а съм си един обикновенн човечец, то тези състезания няма да са миинтересни. За пример мога да дам миналогодишното състезание във Варна с моторни модели. Какво му е интересното да гледаш как един самолет Фърчи във въздуха и прави някакви фигури на такаква висчина, че едвам го виждаш. И след това след 20 мин. стартира друг модел, който прави същите фигури и пак го виждаш като една точка която се движи в небето.
    Може би ако се плаща на състезателите, състезанието ще бъде много по зрелищно, защото моделистите ще са готови да рискуват моделите си, с цел да спечелят призовите места, а в момента, моите впечатление са, че на всяко състезание, едни и същи хора участват, с едни и същи модели.

    Това е моето разбиране за тези неща, и чесно казано едно от нещата което ме възпира да учасвам в таква и подобни състезания са именно тези такси за участие. Погледнато реално, за тези 40лв мога да си купя около 5-10 сервота или около 2 моторочета.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Проблема е от разделянето на членове и не - членове на съответна федерация...

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Проблема е от разделянето на членове и не - членове на съответна федерация...

    По-скоро е на ВЕЧЕ ПЛАТИЛИ за общото дело и желаещи да плащат "по-малко и само за себе си..."
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Това е моето разбиране за тези неща, и чесно казано едно от нещата което ме възпира да учасвам в таква и подобни състезания са именно тези такси за участие. Погледнато реално, за тези 40лв мога да си купя около 5-10 сервота или около 2 моторочета.
    Неделчо, нещо не си спомням да си идвал на състезания за деца и юноши, където няма никакви такси, които те притесняват .... Там всичко е платено от организаторите и федерацията....

    За сервата и мотрочетата си прав, всеки сам си преценява силите .... Едни за кафета и цигари, други за моторчета, трети ходят на състезания и плащат такси (500-700 лева за Световно например) ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен