Има логика в мненията на всички, това как ще бъде ще го реши Администратора.
Моето мнение по въпроса:
Зададох си въпроса: В каква ситуация трябва да съм аз или някой друг за да желая анонимност? Конкретно за този форум.
1. Срам ме е. Причини много.
2. Заемам важна обществена длъжност и се притеснявам, как обществото ще погледне на това мое хоби.
3. Изпитвам удоволствие да се заяждам с хората -=> Не съм много таман.
4. Искам скришно да наблюдавам и черпя информация -=> мога да го правя и като ГОСТ.
5. Искам скришно да наблюдавам и да се заяждам за да преча на развитието на такова общество, каквото в форума -=> ВРАГ

Единствено бих се съгласил за някаква анонимност при условията от т.2. В този случай нека конкретния човек да се свърже с администратора на форума и заедно да решат какъв компромис да направят.

Обиколих различни други форуми, тази тема е дискутирана и другаде, като цяло мненията са много. Хареса ми призива в един от форумите, там един от членовете му призовава останалите да отговорят на следните два въпроса:
1. Какви според вас са предимствата и недостатъците да "излезеш от анонимност" във форума?
2. Вие лично защо предпочетохте или съответно не пожелахте да се покажете?
Каня всички желаещи да дадат своя отговор на тези въпроси.

Не съм съгласен, че ще дискриминираме някого, ако той пише имената си или се локализира от къде е. Отговорете си на въпроса: Кого дискриминираме? Като не знаем кой е? Да дискриминираме не някого, а анонимността. Ако все пак приемем, че дискриминираме някого то тогава се превръщаме в общество от болни хора или хора със странни предразсъдъци и е в реда на нещата да регистрираме нов форум на анонимния моделист. Помислете какви са обществата от този тип анонимния .......... Такива общества съществуват, но са изградени предимно от „болни” хора или хора с не чисти намерения. Смятам един от принципите на този форум (това общество) е откритост и демократично споделяне на мнения и идеи в областта на моделизмите, което предполага индентификация на личността.

Имената на хората в крайна сметка са за да се обръщаме един към друг и да получаваме някаква идентичност. Тук оформяме едно общество в което комуникираме и е редно да се идентифицираме. Да съгласен съм Георги Русинов, човек може да има причина да не напише истинско то си име, но тогава да сложи име с което да се идентифицира. Също не съм съгласен, че ние дискриминираме такъв човек. Дискриминирала го е организацията, която е поставила това условие. И вероятно той се е съгласил с условията, които изисква длъжността му. А извода който следва е: Той нарушава условия, които е приел с приемана на длъжността си. Което не смятам, че е наш проблем. Той да си го реши както сметне за необходимо.

Предлагам на анонимните да им викаме майсторе, щото не им знаем имената.