+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 21

Тема: Ето я и моята покупка

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Аз исках да поздравя Сашо за избора... Най -добрата зареждачка е НОВАТА Да ти е честита! А що се отнася до споделяне опит по тази"акумулаторна" материя нека го направим на 11-13 юни в Пазарджик на Еко шампионата -ез."Острова"....Г-н Русинов,Foxi... биричката е от мен
    Станислав Христов

  2. #2
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Искам да питам как да си заредя една липо батерия, на която пише с големи цифри 0.8.За улеснение ето и линк http://hobbycity.com/hobbyking/store..._20C_Lipo_Pack .Пуснах я на Balance и задох 0.2А.След 1 час зареждане батерията е до 7.5 волта и повече не ще.А пише докато се зарежда End voltage 8.4 волта.Батерията не загрява.Та въпроса пи е всъщност дали да я чакам да писне, че се е заредила или съм збъркал с ампеража.Мисля, че щом на батерията пише 0.8 трябва да задам 0.8 .Просто не разбирам много.Моля помогнете!
    Ще съм много благодарен ако ми обясните как точно да си зареждам една NiMH батерийка, на която пише 28ААА300mAh 6.0V.Това е едно малко зелено пакетче с 5 клетки (батерийки).И как е по-добре с цикли да се зарежда или нормално.
    Благодаря предварително!!
    Александър Иванов
    Пловдив

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Ако тази NiMh "батерийка" е действително толкова малка (300 милиамперчаса) я включи на автоматичен заряд тока настрой на 0.1 ампера като гледаш да не загрее. Зареждачката ще ограничи тока като маскималния ще е 0.1 ампер а по време на заряд може дори да е 2 пъти по малък, като край на заряда по капацитет можеш да настроиш на 400-420 милиамперчаса, като най вероятно зарядното ще прекрати заряда по рано по делта пик. После можеш да я разредиш с ток 0.1 ампер (това е минималния който зарядното позволява) като ограничиш напрежението на изключване на заряда на 1 волт на клетка (което ще рече че трябва да настроиш на 5 волта защото пакета ти е 5 клетки)
    А полимерката чакай да се зареди и я наглеждай-щом не е загряла или подута нямаш проблеми но я наблюдавай по време на заряд. Аз никога не оставам полимерни акумулатори да се зареждат без да ги наглеждам.
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 23.05.2010 на 17:32.
    Габриел Димитров
    Варна

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    И моята и твоята зареждачка са правени в час по Трудово Обучение съгасувано с Китайското Министерство на Образованието.... само че от различни паралелки
    Последна редакция от steysi_gb; 28.05.2010 на 13:04.
    Станислав Христов

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Аз полимерките си ги зареждам винаги в режим Balance. Зарядното държи клетките с равни напрежения през целия процес на зареждане. Всъщност като се замисля досега не съм имал сериозно разбалансиран пакет акумулатори. А при режима Бърз заряд на Липо зарядното просто прекъсва по-рано процеса на зареждането при достигане на 10% от първоначалнозададения заряден ток а не до 0 както е при нормалното зареждане и по този начин спестява доста от времето което иначе отива за донапълване на акумулатора със съвсем малки зарядни токове. Зарядното ми е черно но на платката му пише В 6.
    Георги Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен