Визуализирани са от 1 до 10 от общо 21

Тема: Ето я и моята покупка

Threaded View

  1. #3
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    предполагам си видял моята тема, аз също я взех от ebay за 30 долара (с доставката) и съм много доволен. Уникалното е че дойде само за 9 дни....
    В моделистика има разни мошеници които ги купуват от ebay и ги рподават за 80-100 лева НЕ ИМ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ
    Да ти е честито в този форум изписахме доста за тази зареждачка също съм написал относно свързването към компютър че трябва да се внимава и т.н...
    Да ти е честита и да имаш само здрави клетки!
    Quote Originally Posted by steysi_gb View Post
    Честито! И аз използвам същата. Имам само едни малки съмнения..... точността на "вкараните милиампери" по време на заряд.Тази мисъл ме обсеби ,щом два различни по капацитет и марка липота се зареждат с повече от колкото им е капацитета,и то,забележете - с 15%,при условие че разряда по време на старта не пада под 3,2!!!!!!! на клетка.Започнах проби с един и същи читав комплект Хидридки .Тока и делта пика са едни и същи-Ултрамата 12 вкарва 3200мА а I Max B6 - 4600 ,при условие че акумулаторите са 4500 поне по етикет,а той в повече от случаите е завишен от комерсиални съображения......
    Това което си написал може и да е вярно но колко вкарваш не е важното ами колко изкарваш- ако оставиш батерията да се зарежда по -дълго време разбира се че ще "вкараш" повече милиампери, но къде ще отидат- в топлина?
    Затова ако имаш сензор за температурата го изпозлвай. Оня ден циклирах металхидридки лава, 2700 и зарядното прекрати заряда по делта пик автоматично, тъкмо когато батериите започнаха да загряват!(не бях активираш прекъсване по температура)-едва ли е случайност :]
    Това което казваш за по ранното спиране ми се случи при стари клетки-затова увеличих малко стойността на делта пика, така че заряда да се прекратява по късно. Иначе ми се случваше да спира без да са започнали да загряват дори леко, и това при съвсем малък ток.
    Затова предпочитам да я пускам да прави цикли-виждам колко "изпомпва" след като са прясно заредени. Waste time го слагам обикновено на 10тина минути да си почиват през циклите...
    (На мен лично не ми пречи това че може да мери малко "по-грешно"- казват че проблема е в толеранса на използваните резистори- би следвало ако се сменят да нямаш проблеми. На мен това не ми пречи като сметнем че има зарядни за по 100 и 200 долара та който му трябва такава (и има парите разбира се) си я купува.)
    Колкото до делта пика не бих му вярвал много защото за различните батерии е различен а с времето клетките "остаряват" и стойностите не са реални
    Затова когато imax b6 ти вкарва повече капацитет от колкото е акумулатора просто виж дали загрвяа- ако не е загрял значи не е зареден. А това че по време на заряд напрежението е паднало малко означава ли че акумулатора е на 100 процента зареден? Аз не мисля така.
    Щом ултрамата ти спира заряда при толкова рано, виж дали започват да загряват към края. Ако не можеш да пробваш да промениш стойността на делта пика, така че да се удължи заряда? Прекъсването по капацитет също не е лоша идея но по температура като че ли е най точно. Спира когато акумуалтора не може да "поеме" повече заряд...
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 21.05.2010 на 14:04.
    Габриел Димитров
    Варна

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен