Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
Другият ми въпрос е следния до колкото знам ако сикам да си зареждам пакета 8те NIMh батерии на предавателя през жака който е на амия предавател,...................
На различните предаватели съществуват различни схеми на свързване между батерията и куплунга за външно зареждане. Като принципа е един и същ, последователно свързани - куплунг (за зареждане) - диод - ключ (някъде е електронен) - батерия. Като при включване на предавателя ключа изключва външното захранване от батерията и превключва батерията към предавателя. Зареждане през външния куплунг ще се осъществява само при изключен предавател.
Диода е свързан последователно на веригата, като целта е да се предпази батерията от обръщане на полиаритетите (плюса и минуса) при зареждане. Зависимост от вида на диода, пада на напрежение върху него е между 0.2V-0.6V. Не съм обръщал внимание, но съм почти сигурен, че в предавателите слагат най обикновени изправителни диоди. Това ще рече пад на напрежение върху диода 0.6V. Следователно зареждачката ще отчита напрежение с 0.6V по-голямо от това, което реално е при акумулаторите. Когато зареждачката "спира" заряда за да измери реалното напрежение на пакета, диода се запушва и не би трябвало да измери напрежение. Ако измерва нещо това е в резултат на някакъв капацитет и измереното няма нищо общо с напрежението на батерията.
Възможен е вариант да изведеш външно кабелче или да шунтираш диода, но аз бих те посъветвал да направиш следното. Намери диода в предавателя и паралелно на него запой един резистор от 470 Ω - 1kΩ. В този случай зареждачката пак ще отчита по-високо напрежение с 0.6V, което не е голяма беда. А когато спре заряда за да извърши измерване ще отчете точната стойност на батерията или с минимална грешка, която ще е след третия знак след запетаята. Резултатът от това ще бъде абсолютно същия все едно зареждаш батерията директно свързана със зареждачката, но си сложил по-дълги кабели.