Визуализирани са от 1 до 10 от общо 147

Тема: Подвижна електроцентрала

Threaded View

  1. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Следващото на дневен ред е телевизорът.

    Първоначално реализираната от Матеев идея е била един голям телевизор да се спуска и вдига по релси от тавана до пода. Причината за спускането е била в необходимостта да се използва огледалото за обратно виждане по време на движение.
    Тъй като използвам буса за най-различни цели, реших да променя първоначалния замисъл. Реших да преработя механизма така, че телевизорът/монитор да се прибира плътно към тавана, подобно на автоматизирана гаражна врата. Така ще запазя ергономичността на пътническото пространство и няма да изгубя място.
    За съжаление проектът изисква доста по-малък монитор и затова имам "план Б" - мощен проектор и екран.

    В момента проучвам пазара за подходящи проектори с резолюция FHD.

    При всички положения, системата отново ще бъде "смарт" и ще се възползва пълноценно от вече инсталирания интернет.
    Дори мониторът или проекторът да не са "смарт", вече набавих нужните компоненти, за да станат такива - Гугъл Хоум плюс Хромкаст. Тези две устройства, работещи в комбинация, могат да превърнат буса в универсална кино/TV/Game/Music/Entertainment/FPV станция. Идеята е всичката възможна медия да бъде достъпна както от смартфон, така и с гласови команди.
    Все още Гугъл Хоум нямат команди на български език, но английския не ми е проблем.

    Предвиждам системата да може да се откача и закача лесно, с цел да бъде изнасяна на някакво разстояние - до около 200-300 метра. За целта съм инсталирал мощен WiFi високоскоростен репитер.

    Отоплението също ще може да се управлява с гласова команда.
    Например, докато нощувам и ми стане студено, ще мога просто да кажа:

    "Ok, Google, set the heating to 22 degrees Celsius." и печката ще поддържа тази температура.

    Готино!
    Последна редакция от ajcinema; 29.12.2020 на 19:03.
    Георги Русинов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен