+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 147

Тема: Подвижна електроцентрала

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Готово!
    Батериите са фиксирани здраво и всички силови проводници са обезопасени. Припомням как беше преди:




    И след:






    Кабелите са на безопасна дистанция един от друг.

    "Отпред" също вече всичко е прибрано и нищо не стърчи:



    Само един куплунг - този за подпомагането на автомобилния акумулатор. Имам идея да го фиксирам за таблото и така да го "скрия", но денят свърши...
    Целта е системката да може да се изключва.

    Монтирах самата нея скрито между батериите и шофьорската седалка. Толкова "скрито", че не можах да я снимам...
    Разбира се, добавих и предпазителите:



    Другият е под шофьорската седалка. Ще го снимам като направя един обслужващ цикъл на автомобилния акумулатор. Има нужда...
    Последна редакция от ajcinema; 08.02.2020 на 18:51.
    Георги Русинов

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес пристигна и лайтбарът:



    Избрах този модел, защото предлага много мощен насочен светлинен сноп, който в краищата е дифузиран, а със специална бленда може да се ползва и като стационарно дифузно осветление.

    Барът е наистина много мощен. Снопът може да освети обекти, отдалечени на над два километра от возилото. Нямам търпение да го монтирам и да го изпробвам.
    За целта съм приготвил два солидстейта - един 40 и един 70 амперов. С проба ще видя кой е по-подходящ. Целта е да успея да "мина" с 40-амперовия и се надявам да не грее, за да мога да го интегрирам скрит в таблото. Комутацията ще бъде с два ключа - двупозиционен и "моментен".
    Георги Русинов

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Надявам се това да се справи с комутацията::



    Не знам дали ще се "разбере" с диодния драйвер... ще пробвам другия уикенд.
    Ще монтирам и лайтбара при следващ почивен ден. Не ми стигна времето, а и се нуждая от къстъм планки, които искам да изработя от неръждаема стомана.
    Лайтбарът ще подобри осезаемо външния вид!

    И батерийният отсек се поизчисти:



    Белият кабел няма да е там. Бях включил една печка докато работя, че умирах от студ.
    Подпомагащият модул вече се включва с конектор, който е фиксиран в таблото и не се мъндахерца.
    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Готово!
    Не успях да снимам процеса, тъй като работата беше прекалено много и прекалено изморителна за мен.
    Първо разглобих облицовката на страничната греда и подпрях тази на тавана и на конзолата за колана. После пробих тавана, монтирах щуцер и свързах кабелите на лайтбара с удължителни. После поставих щуцер на вътрешната кора, кримпнах накрайници на кабелите, монтирах солидстейта, бутоните. Обезопасих всичко и резултатът е:




    Снимах отстрани, за да се видят дифузните завършеци на бара, а когато застанах срещу светлинния поток..:



    Фаровете просто изчезнаха...
    Брутално!!!
    А двете мижави светлинки вдясно над буса са два 50-ватови диода, насочени към мен.



    Толкова брутално, че като насоча бара към близките ниски части на Родопите и ги осветява, а те са на 10-тина километра!
    Май леко съм се поизхвърлил, но няма връщане назад.
    Георги Русинов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето и детайлите:










    Централният "шалтер":




    Поглед отгоре на вече завършеното табло:




    SSR-ът, скрит на "невидимата" страна на таблото, но с достатъчно място за достъп:




    И готовият "продукт":

    Георги Русинов

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Едно нещо ме дразнеше много силно още откак го видях. Тази вдлъбнатина:



    От сервиза ми поискаха 420 лева, за да го оправят... това на фона на всички други дреболии по боята и външния вид за мен е неприемливо. Предпочитам да пребоядисам цялостно със здрава и устойчива боя, но не и да инвестирам в нетрайни, но лъскави покрития...

    Както и да е.
    След 5 минути с гумираните лостове и чук, а после 20 секунди с бормашината се получи това:



    Хубава дупка...
    Георги Русинов

  7. #7
    Наблюдател Аватар на Lock-on
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    28

    Да правилен кръг е, ако не ти е достатъчна светлината за задна скорост, добре ще влезне подходящо кръгло, диодно плафонче или от тези допълнителните фарчета къде ги слагат отпред по броните, по-добре дифузно отколкото с лупа. Или пък червено, да си подсилиш светлините за мъгла. Но щом си го пробил, вероятно имаш някаква друга идея за дупката-отвора. Чакаме да видим...

    Буса кефи.
    Веселин Щ.

    С кеф си направен, с кеф си живей!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 6 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 6 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен