Благодаря на всички които се включиха! Благодаря и на Митко Пенев:
Захранването ми е предостатъчно мощно (до колкото си спомням 400-450 вата) и на изхода на 12 волта максималния ток който може да се черпи е 20-25 ампера и нямам абсолютно никакви опасения. Компютърът НЕ МОЖЕ да се повреди. Захранванията са направени така че да поемат върху себе си всичко вредно, дори да изгорят но запазват дъното процесора хардиска и т.н.
Дори и да стане нещо захранването просто временно ще се прекъсне. Аз съм предимно на ДВГ и но правя и електрички а най голямата батерия която съм имал досега е 3 клетъчна, но дори и да се наложи да зареждам по големи пакети предпоалгам че няма да имам проблеми!
Въпреки че в анкетата повечето хора са избрали Turnigy Accucell 6 аз смятам че Imax е по добра защото просто Turnigy-то е изкопирана от нея. Това си е мое лично мнение и в никакъв случай не го налагам на никой нито то ще повлияе на зарядните Accucell 6 или ще ги направи по ненадеждни.
С това зарядно на първо време ще си зареждам пакетите за приемници 4-5 клетки за ДВГ самолети, както и 8 последователно свързани металхидридни клетки за предавателя и 1 никел кадмиева летка на щипката за накална свещ за ДВГ. Дори да не карам някой самолет продължително време ще мога да си разреждам пакетите и да ги циклирам и така ще съм сигурен в модела когато не е летял 2 месеца и реша неделята да летя с него. Преди време смятах че такава инвестиция лично за мен е излишна но в крайна сметка като към необходимото зарядно за ЛиПо прибавим и такова за приемник предавател цената става почти същата а и една зареждачка с миркопроцесор която може да прави повече неща и да осигури добър заряд никога не е излишна! Някои си купуват от още по добрите и скъпи но всеки си прави сметката и си купува това което му трябва според възможностите си.