+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 96

Тема: Edge 540

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    За такива въпроси няма никакъв проблем. Щом касае конкретния модел/мотор или свързани с тях. В никакъв случай не твърдя, че знам всичко. Винаги може да се научи нещо ново и в такива дискусии бих участвал с удоволствие.

    Доколкото съм чувал, подобни разисквания има в руски форуми. Само съм чувал, но не съм го чел. Единствено мога да предполагам откъде идва идеята: някои от марковите резачки (Хускварна) имат само един сегмент. Някои моделарски мотори също. Предполагам, че това е основата на идеята за премахване на долния сегмент.
    На теория подобна стъпка би намалила триенето и от там биха се повишили оборотите. Но конструктивно са заложени два сегмента, предполагам поради по-голямата хлабина на буталото, спрямо цилиндъра. Един сегмент се слага при високооборотните двигатели с цел намаляне на триенето, но тогава би следвало буталото да е с по-малка хлабина спрямо цилиндъра. Нещо, което ме озадачава, тъй като цилиндърът е алуминиев. В китайските резачки кой знае защо хлабината е по-голяма. Може би презастраховане, а може да се дължи на по-различния материал на буталото, спрямо този на цилиндъра. Нямам идея.
    Мислил съм да премахна долния сегмент още преди да чуя за руските форуми, но се отказах. Вероятно ще има ефект, но ключовете при китайските резачки са доста отворени. При нов мотор вероятно ще има ефект, но след разработката надали. Мое мнение, може и да греша. Ако можех, бих заложил на един сегмент, но не обикновен, а L-сегмент. Не искам да усложнявам нещата и затова не го направих. Няма смисъл.
    При всички положения хромът е много здрав. По-скоро ще се надере от неправилна употреба, отколкото да се износи. Сегментите също са на практика вечни.
    Откъм тегло надали би повлияло особено. Сегментите са много леки.
    Не знам, ще се радвам и на други мнения по този въпрос. Честно казано не ми се разглобява и сглобява само за единия тест. А и тестът ще е меродавен след разработка. Тогава пък хептен не ми се отваря.
    Георги Русинов

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Мислил ли си за шибърно засмукване?

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Шибърното засмукване няма да има предимства в този тип двигатели пред буталното, а само недостатъци.
    Те са основно два - повишаване на картерния обем и утежняване.
    Виж, засмукването чрез клапи е друга бира. Мислих и дори пригових комплект, който се монтира на задната капачка. Но и той добавя едни 80-100 грама, а не съм убеден че ограниченият му дебит би компенсирал недостатъците на буталното засмукване.
    Ще го монтирам на следващия двигател.
    Георги Русинов

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    А какво мислиш за комбинирано шибърно-клапанно и виждал ли си някъде?

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не виждам предимства. За какво ми е шибър като има клапи? Далеч съм от идеята да си правя самоцелни експерименти, в чиито резултат не съм убеден. Целта не е да усложнявам само за идеята. Целта е лек и мощен двигател. Аз го имам и не търся икономичност. Виж, ако правех превозно средство, работата е друга.
    Такъв ще покажа в темата за велосипеда. И по този въпрос се работи.

    Това са клапите, които готвя за следващия мотор:



    Него все още не съм го реализирал. Като стане и тръгне, ще му намеря модел и ще започна нова тема.
    Георги Русинов

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Не се вижда обратната страна-имат ли ограничители на хода?
    В горния си пост питах за един механизъм съчетаващ двата вида засмукване.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    До две седмици трябва да пристигнат липсващите компоненти: моделно CDI, витло и BEC.
    През това време, покрай хиляда други ангажимента, започвам работа по модела.
    Няма как, и другите ми хобита си чакат реда:


    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен