Резултати от анкетата: Imax B6 или Accucell 6

Гласували
25. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Imax B6

    15
    60.00%
  • Turnigy Accucell 6

    10
    40.00%
+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 29

Тема: Imax B6 или Accucell 6

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Имам наблюдения от двете устройства. Разлика има единствено в кутията. Менютата са абсолютно еднакви. Това ме навежда на мисълта, че софтуера е копиран от едно и също място. Дори с голяма доза сигурност бих казал, че не само софтуера, а и устройствата са правени на едно и също място - само марката е различна.
    Освен разликата в цвета и цената има и още една, която е по-съществена. При IMAX B6 са изработили по-голяма кутия, като в единия край има импровизиран радиатор (казвам импровизиран защото посоката в която е конструиран е на 90 градуса от правилната посока), който при всички случаи върши работа. Докато при Turnigy Accucel-6 е монтиран вентилатор, също не е на най подходящото място - просто там е паснало мястото. Надявам се сещате какво се случва с вентилаторчето след около 6 месеца ползване. Разбива му се лагерчето и става музикално вентилаторче, което ще ви образува нерви, ако не харесвате жанра в който свири.
    Димитър Пенев

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Здравейте засега се спирам на imax B6 мисля че няма нужда да купувам захранване- просто ще използвам 12 Волта от компютъра.....
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 24.04.2010 на 14:35.
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Здравейте,

    да попитам каква е разликата при тези IMAX B6, различни буквени означения и различни номера ?!

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger K478, K479, K480, K481, К482

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger Е478, Е479, Е480, Е481, Е482

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger Т478, Т479, Т480, Т481, Т482


    "подвизават" се в ebay.
    Впрочем, всеки казва, че неговия продукт е по-по-най-оригинален, а другите са ментета :)
    За какво трябва да се внимава и от къде да избягваме пазаруването на IMAX B6 ? ... от къде е най-добре да си го купим ?

    Поздрави!

    п.с. ако някой има за предлагане - търся
    Последна редакция от smarty; 25.04.2010 на 21:40. Причина: допълване на инфо ...

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    http://modelistika.com/showthread.php?t=13972 питай дали все още е актуална обявата
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    100 лева са адски много
    струват 30на долара в ebay с безплатна доставка. Той ги е купил от там комплект със захранването и ги продава за печалба.
    Габриел Димитров
    Варна

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Въпроси!!!

    По какво се различава автоматичния от ръчния режим на зареждане при никелметалхидридни и никелкадмиеви? При ръчния делта пика деактивиран ли е? Защото не мога да намеря никъде в менюто как да деактивирам делта пика и затова просто увеличавам стойността му повече от тази на default-а когато трябва да зареждам така.

    Другият ми въпрос е следния до колкото знам ако сикам да си зареждам пакета 8те NIMh батерии на предавателя през жака който е на амия предавател, трябва да изпозлвам обикновено зарядно а не умна зареждачка защото има диод който пречи на зарядното да отчита вярно. Или ако искам да изпозлвам умна зареждачка трябва да си изведа кабелче директно към батерията? Вярно ли е това или не? Защото преди малко пуснах зарядното да зарежда предавателя през буксата му и не ми дава connection break но от време на време когато се "спира" заряда за да измери реалното напрежение на пакета, то започва да пада под това което е всъщнос- може би точно този диод е причината да не може да се осъществи обратната връзка.
    Ще мога ли да зареждам през буската на предавателя с това зарядно или да си изведа кабелче директно от пакета? Мога ли в ръчен режим да зареждам през тази букса или пак трябва да си изаведа кабелче?
    Тругият ми въпрос е заслужава ли си да търся схеми на платка и кабел за свързване на зарядното към компютъра и да използвам софтуера logview или не си заслужава?
    Габриел Димитров
    Варна

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Заслужава ли си да търся схеми на платка и кабел за свързване на зарядното към компютъра и да използвам софтуера logview или не си заслужава?
    На този въпрос имам два отговора:
    1. Заслужава си да използваш софтуер за наблюдение, дори само от любопитство. С такъв софтуер можеш да наблюдаваш какво се случва с батериите ти, клетка по клетка. Да прецениш какъв е потенциала им или оставащия живот. С две думи много интересни и полезни неща.
    2. Не си заслужава да търсиш каквото и да било или да свързваш жици. Върви в първия магазин където продават компютри или кабели за компютри (ТЕХНОМАРКЕТ или нещо такова). Купи си готов кабел мини USB към стандартно USB. Това е кабела и би трябвало да струва стотинки. Имам много такива кабели от разни играчки, които съм си купувал. Мога да ти подаря такъв кабел, но куриерската услуга и разкарването ще е по-скъпо от кабела.

    Click image for larger version

Name:	pcabusbx0001_acc.jpg
Views:	934
Size:	31.0 KB
ID:	1122
    Димитър Пенев

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Другият ми въпрос е следния до колкото знам ако сикам да си зареждам пакета 8те NIMh батерии на предавателя през жака който е на амия предавател,...................
    На различните предаватели съществуват различни схеми на свързване между батерията и куплунга за външно зареждане. Като принципа е един и същ, последователно свързани - куплунг (за зареждане) - диод - ключ (някъде е електронен) - батерия. Като при включване на предавателя ключа изключва външното захранване от батерията и превключва батерията към предавателя. Зареждане през външния куплунг ще се осъществява само при изключен предавател.
    Диода е свързан последователно на веригата, като целта е да се предпази батерията от обръщане на полиаритетите (плюса и минуса) при зареждане. Зависимост от вида на диода, пада на напрежение върху него е между 0.2V-0.6V. Не съм обръщал внимание, но съм почти сигурен, че в предавателите слагат най обикновени изправителни диоди. Това ще рече пад на напрежение върху диода 0.6V. Следователно зареждачката ще отчита напрежение с 0.6V по-голямо от това, което реално е при акумулаторите. Когато зареждачката "спира" заряда за да измери реалното напрежение на пакета, диода се запушва и не би трябвало да измери напрежение. Ако измерва нещо това е в резултат на някакъв капацитет и измереното няма нищо общо с напрежението на батерията.
    Възможен е вариант да изведеш външно кабелче или да шунтираш диода, но аз бих те посъветвал да направиш следното. Намери диода в предавателя и паралелно на него запой един резистор от 470 Ω - 1kΩ. В този случай зареждачката пак ще отчита по-високо напрежение с 0.6V, което не е голяма беда. А когато спре заряда за да извърши измерване ще отчете точната стойност на батерията или с минимална грешка, която ще е след третия знак след запетаята. Резултатът от това ще бъде абсолютно същия все едно зареждаш батерията директно свързана със зареждачката, но си сложил по-дълги кабели.
    Димитър Пенев

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    По какво се различава автоматичния от ръчния режим на зареждане при никелметалхидридни и никелкадмиеви? При ръчния делта пика деактивиран ли е? Защото не мога да намеря никъде в менюто как да деактивирам делта пика и затова просто увеличавам стойността му повече от тази на default-а когато трябва да зареждам така.
    При автоматичен режим в края на цикъла зареждачката започва постепенно да намалява тока, поддържайки постоянно напрежение. При ръчен режим тока винаги е такъв, какъвто сте го задали.

    Делта-пика не може да се деактивира. Можете обаче много да увеличите неговата стойност и това практически е равно на деактивиране. По принцип няма никакъв смисъл от деактивиране на делта-пика. Той е безпогрешен. Щом се е активирал, значи батерията наистина е заредена. Грешка може да стане в обратната посока - батерията да е заредена, а делта-пика да не е достатъчно дълбок. Това се получава ако клетките, съставящи пакета, имат различен капацитет и техните локални делта-пикове са на различно място. При това положение е напълно възможно глобалния делта-пик да е размазан и трудно уловим дори за човешкото око, а какво остава за някаква тъпа електроника.
    Росимир Матеев

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Здравейте,

    да попитам каква е разликата при тези IMAX B6, различни буквени означения и различни номера ?!

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger K478, K479, K480, K481, К482

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger Е478, Е479, Е480, Е481, Е482

    IMAX B6 Li-Polymer Battery Balance 6 Cell Charger Т478, Т479, Т480, Т481, Т482


    "подвизават" се в ebay.
    Впрочем, всеки казва, че неговия продукт е по-по-най-оригинален, а другите са ментета :)
    За какво трябва да се внимава и от къде да избягваме пазаруването на IMAX B6 ? ... от къде е най-добре да си го купим ?

    Поздрави!

    п.с. ако някой има за предлагане - търся
    И представа си нямам защо е така най вероятно тези наименования са измислени а зарядното е едно и също просто го купуват наедро. По новите имат холограмно стикерче със сериен номер и когато го регистрираш в сайта на IMax ще разбереш дали е оригинална но това че няма стикерчеваобще не нзачи че е фалшива. фалшивите са най често с друг цвят на кутията и друго наименование.. Ако искаш да си 100 процента сигурен си купи от хобисити но ще ти излезе 10-20 долара по солено.
    Някой китайци в ebay твърдят че техните са оригинални и ги продават съответно по 50-60 долара но според мен това са просто мошеници които искат да изкарат много пари наведнъж а продават същата стока...
    Габриел Димитров
    Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен