Здравей, Ангеле!

Прав си за проверката. Всъщност най-добрата проверка ще е в работен режим. Но опитът ме е научил, че след една нощ на топло няма ли сълзене, няма и да има. Проверката не е за гарнитурата, а за мястото без гарнитура. Тестът е по-скоро за шупли или дефекти. Правил съм го много пъти. Просто в темата илюстрирам моя начин.

Теглото на този мотор ще бъде около 1300 - 1350грама със запалването, ауспуха и адаптера за витлото. Всичко без витлото. Умишлено го оставям по-тежък, тъй като моделът е носолек, въпреки че е 3Д. В следващия пост ще стане ясно защо.
Паралелно с този двигател работя по друг. Той ще е около 850-900 грама. Премахвам му задната противотежест на вала. Ще го покажа като сколасам. Отливките на резачките са с различна дебелина. Някои са доста масивни. Именно за едноопорния вариант избрах по-масивна. Още нямам вал и двойка. Като купя ще покажа. Имам и доста заваръчна и стругарска работа.
Дефакто се получава чисто моделарски мотор, но много олекотен и компактен.
Целта не е икономия на средства. Аз така или иначе ги давам за части. Целта е повече "моделарска" работа. Нали има грабчевисти, дето мрънкат че сме били "купи-моделисти"... Е, опитвам се да покажа как се прави двигател, ауспух, такива неща. Които обикновено се купуват... Един купува модели, друг ги прави. Аз съм и от двата лагера. Малцина са тези, дето ще си направят сами мотора. Още по-малко са тия, дето биха си направили сами апаратурата и машинките. То няма и смисъл... ама нали е хоби. Всеки го разбира различно. Аз обичам да правя нестандартни неща.