Визуализирани са от 1 до 10 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

Threaded View

  1. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Преместих в архива няколко поста - мои и на mmfsr, които нямат връзка с модела и продължавам по темата.

    Паралелният проект, който съм захванал, включва разрязването на нов двигател и "тунинговането" му до краен предел. Самия процес на преработка с цел изстискване на максималните възможности на тези двигатели ще покажа в друга тема. Всъщност е нещо много просто... Може да се направи и на самата резачка, но мощостта, която генерира става опасна за здравето на двигателя и особено при нова резачка може лесно да стане фатална.
    Както и да е, ще му отделя специално внимание.
    Тази седмица успях да напредна в работата по GeeBee и вече монтирам електрониката. Снимки ще приложа довечера или утре, тъй като не съм ги заснел. Планирам в неделя да направя първи проби на летището - за настройка на двигателя в модела, за разстояние и надеждност.

    Междувременно получих и няколко нови свещи, които са от последното 4-то поколение на Pulstar и успях да направя няколко теста. Всички са иридиеви, а тази, която ще поставя на модела е специално предназначена за двутактови бързооборотни двигатели. За разлика от предишния вариант (който беше за тестове на мотора ми), 4-то поколение се водят като свещи, които оптимизират енергията, стигаща към тях и я оползотворяват по-пълноценно. В рекламата им този път не се казва, че "пулсират" с няколко последователни импулса, а че нямат "загубите" на обикновените свещи. Не знам дали е поредния рекламен трик, но при цена в България от 40 лева без доставката си е сериозно. Производителите твърдят, че искрата е без закъснение и освободената енергия е повече.





    Освен това дават доживотна гаранция. Лично мен това ме впечатли.

    За начало направих няколко записа, сравнявайки обикновена свещ с новата Pulstar. За съжаление високоскоростната камера все още не е дошла и снимах с по-малко кадри в секунда. Въпреки това се вижда ясно, че стандартната свещ генерира искра, която "блуждае" по електродите и прескача на различни места. Новата свещ, въпреки огромното разстояние генерира искрата на едно и също място.
    Обикновена свещ:
    https://www.youtube.com/watch?v=wEQK_WwBH3Q

    Pulstar:
    https://www.youtube.com/watch?v=P6Q-N8Huxoc


    Забелязва се нещо много интересно - и при Pulstar, и при Бош има "нередовна" искра. Това се дължи на Ютуба. Явно пропуска някои кадри при компресирането. В оригиналния запис това прекъсване го няма.


    Тази свещ е по-различна от предишната. Използвах нея за тестовете, тъй като ми е по-удобна. Свещта, която ще бъде монтирана на модела е с друга резба и топлинно число. Просто не съм снимал всички, които получих, а и няма смисъл. Първо искам да тествам и на друг мой мотоциклет, тъй като с него ще видя по-лесно дали има някаква разлика и каква е тя.

    За първи път виждам специално упътване, в което се посочва първоначалния просвет - 1,01 милиметра. Производителят изрично упоменава, че просветът трябва да се коригира според спецификациите на двигателя.
    Последна редакция от ajcinema; 17.03.2017 на 21:51.
    Георги Русинов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен