Жорко както винаги е прав.Изпревари ме с резултатите и заключенията. Искам да добавя,че резо ефекта направо изчезваше с повишаване на налягането. За мен си бе тръпка да достигна практически до резултатите описани по-горе.Накрая течния компресор оправя нещата ,та дори миналия сезон отряза картера под цилиндъра. Да живее нитрото. Е при мен е само 35 процента - какво да кажат колегите с 50 и нагоре.
С радост бих си поиграл с 4-тов. двигател, но нямам, а да взимам само за експеримент не ми се мисли. Мога да предоставя за експерименти мини механичен компресор, както и подходящата литература на ниво ВУЗ.
Теорията при автомобилния двигател е изчистена отдавна и резултатите са налице. Мисля,че ще трябва да се откажеш от карба и да минеш на инжекционна система- май предлагаха вече за моделни двигатели.Налага се и промяна на степента на с сгъстяване (понижаване с нарастване на налягането в компресора) за запазване на ефективно най-подходящата степен на сгъстяване.Ще се наложи да пипнеш и газоразпределението на двигателя (да препокриеш фазата на смукателен и изпускателен клапан до 40-45 градуса в зависимост от налягането на компресора. На ниво като нашето има данни за двигатели с компресори до около3 атм. Нагоре става тъмно и се налагат и якостно конструктивни промени в двигателите. Забравих да спомена и за конструктивни промени по задвижването на клапаните свързано с увеличените обороти.
Май стана много сложно вече за един модел. Затова и нитрото е на мода.