Има още нещо - втулките трябва да са с "тъпото" надолу. Облата фуниевидна част трябва да бъде насочена надолу, лягайки на постамента, а главата на винтчето да ляга върху острата. Така машинката е федерирана, а не фиксирана.
Противно на инстинкта ни...

Още нещо - някои пластмаси са изключително податливи на СА лепила. Дори изпаренията на СА лепило са в състояние да натрошат някои видове пластмаси. Това ми се е случвало доста пъти, но не съм обръщал внимание. Когато правих обтекателите на един от последните си модели (не съм публикувал поради липса на време), осъзнах колко пагубно може да бъде въздействието на СА лепило и дори само на изпаренията му.
Описвам ситуацията - Реших да си сглобя едно миниатюрно балсово летящо крилце. Тъй като дизайнът му е предвиден за огромни скорости, всички стърчащи елементи трябваше да бъдат покрити с аеродинамични капаци. Наборът капаци беше направен от някаква изтеглена бяла пластмаса. След като покрих машинките и рогчетата, направих отворите за микроскопични винтчета, капнах в дупките нищожно количество лепило, завих винтчетата и... пластмасовите капачета започнаха да се РАЗПАДАТ!!! Натрошиха се пред очите ми ей-тъй, както си си стояха неподвижно... Успях да спася по-големите части като веднага ги измих с метанол, но пластмасата стана крехка като паяжина... Не ми се беше случвало. Въможно е пластмасата на тези машинки да е реагирала с СА лепило, което евентуално Валери да е капнал в отворите на винтчетата... Само предполагам.