Наясно съм с много от тези неща. Влагата не е проблем с по малко WD40 тук-там и по капка смазка на втулките от време на време. Монтирани в колата не виждат и толкова с години наред и пак бачкат. Охлаждането също не е проблем - по едно вентилаторче процесорно ще осигури достатъчно поток през корпуса. Тези мотори са предвидени да бачкат натоварени часове наред в режим вътрешна циркулация на купето при пуснато парно на мах, та не се притеснявам особено какво ще им се случи при един заряд на батериите време на каране. Повече ме притесняват батериите, понеже не вярвам да могат да живеят дълго при разряда, който се очертава. Тя лодката няма да се кара на пълна газ нон-стоп, но ми се получават едни разряди от 4С максимум, което е на границата на това, което биха изтърпяли безнаказано батериите. Да се преборя с ТЕС-а и ще реша какво ще правя с моторизацията. 18-20А до 20-тина волта за въртене на мотори и до 24 за други цели туч линеен довършвам, и скоро ще съм готов, пък после следва ВЕС и така, едно по едно, макар че няма какво да снимам и покажа още.