Моторите, които имам са автомобилни - за разлика от моделарските (Граупнер, например), които са с три намотки на ротора (бързооборотен) или 5 намотки (по-бавнооборотен, с по-малък ток накъсо , но с повече въртящ момент), моите са с доста повече. Единия, от парно на Опел Астра 1993г е с 12 намотки. С монтирана турбина тегли 20А , с перка би отнесъл и повече тормоз (въртял съм го на 24V и не му пука). Само теглото не ми харесва, че е около 1кг. Другия е от Рено 19 от парното пак, марка Валео. Малко е по-слаб, но теглото му не е повече от 400г. Това са ужасно преоразмерени мотори (колекторите и на двата са като нови, намотките са от доста по-дебели от на моделарско или винтовертно моторче.) На всичко отгоре четките са огромни, предвидени за години работа почти нон-стоп. Другите ми четкови моторчета правят страхотно искрене по колектора при повечко волтаж, а тези не го усещат. Въртящия момент на един ел. мотор е до голяма степен функция от диаметъра на ротора и броя полюси, а моите и по двата параграфа са перфектни. В Англия на мотор от Астра по моделните влекачи праскат по два винта многолопатни на 70мм поне и си правят състезания по теглене. Ако не ми излизат оборотите моторите мога да ги пусна и с повишаващ редуктор даже.