Quote Originally Posted by ldv6 View Post
Направих си една проста сметка и излиза, че за скорост на модела от 7,5 м/с (към която се стремя) серия 145 не е достатъчна - при заложено 25% плъзгане най-големият размер по сайта (ф50мм, стъпка 51,2мм) трябва да се върти с над 8000 об/мин за скорост на лодката 5,12 м/с. За да постигна търсената скорост ще трябва да захраня мотора с 24~28V, което води до твърде високи обороти като за пропелер със запоени лопати, според мен, а и не е сигурно какво става с кавитацията. Серия 154 е с дори по-малка стъпка. Ако правеха подобни модели със стъпково отношение 1,1 - 1, 2 щеше да ми е по-удобно. По-малките диаметри не съм ги смятал, за тях нужните обороти биха били още по-големи.
Любо
- Не ти ли казах да за...ш кавитацията ?
- при кви обороти очакваш 7.5 м/с ?
- от къде залагаш 25% хлъзгане ? (4-8 ми звучи по умерено)
- стъпково отношение е 1.1-1.2 си е сериозно предизвикателство при формата на 154 серия при което се обезмисля идеята да може да подържа отношение упор-мощност при широк диапазон на плъзгане.
Това са винтове на Z-Drives или казано по друг начин азимути. те в определент момент работят при 100% хлъзгане защото се използват да държат кораб на едно място.
Така че идеята в тахната форма и си изисква стъпковото отношение!



Quote Originally Posted by ldv6 View Post

Бях видял нещо подобно на модел 154 в магазин "Хобито" в Пловдив от месинг с доста по-издължени лопати и с незнаен диаметър и стъпка, ако стои все още на витрината ще го проверя по някое време тази седмица.
Няма как да са същите - по вероятно е да са полупотопяеми за катамаран което много по различно.
По ефтино ти излиза да намериш кабаков от пловдив и някой перка за фср. Пък и ако се наложи кастренка поне това го знаем и можем. Иначе висиш в неопределеност
А наздраве докато не ми е кипнала бирата