Здравейте всички и честита Нова година. Здраве и радост през новата 2014г :) Не видях в темата да е писано за преработката на готовата подсветка на Хобикинг. Вмомента съм с инсталирана версия 808 на ER9X. Направих това http://www.youtube.com/watch?v=VVvOLneNinQ . Използвам BS170 за ключ, но вече втори транзистор ми пробива и подсветката остава да си свети. Захранвам апаратурата с 3 клеткова ли-по батерия. Прекъснах плюса от заводската писта на платчицата на удължителното кабелче, направих мостчето от другия +. Мерих какво се случва. На подсветката си отиват 2,84V, с което излиза, че харчи 18mA (синята подсветка), няма укъсявания, няма как да се случи пренапрежение, че да пробие. Процесорът дава 5V на изхода за определеното време и т.н. Много странно. На много места го дават това, че работи, но при мен нещо не е както трябва. Някой пробвал ли е този вариант за подсветка? Чудя се дали има някакъв смисъл да се боря с тази преработка от линка или да го вържа като предложението в началото на темата.