Здравейте на всички и честито Рождество Христово!

След няколко месеца, през които нямах възможност да отделя никакво време на хобито май вече изглежда, че ще мога да заделям по някоя и друга минута на седмица за правенето на лодката. Модела, по който работя не е напреднал изобщо от последния ми пост и за съжаление изпуснах топлото време, през което полимеризацията на смолата си ставаше сама. Сега ще ми се наложи да си правя камера, в която да създам условия на смолата да стяга както трябва. Наскоро ми попадна едно от клипчетата на www.easycomposites.co.uk, посветено на правенето на позитивни модели, по които да се направи калъп впоследствие. Оказа се, че по принцип съм на прав път с модела, макар че е можело да.си спестя много часове време и усилия. Адресът на видеото е: http://www.easycomposites.co.uk/Comp...-Tutorial.aspx.

На другия фронт със задвижването големият ми син ми разреши проблема с избора на мотор и реши, че мотор от винтоверт Budget 1801, 18V му изглежда като най-подходящ за първата тестова лодка. Междувременно успях да си набавя 20 бр. батерии R14 или C размер NiMH 4000mAh всяка, които смятам да ги пробвам при пробите на лодката дали да бъдат по 10 последователно, 2 пакета в паралел за получаване на 12V номинал 8000mAh акумулатор или 20 бр последователно за пакет 24V 4000mAh номинал акумулатор.

Харесах си и схема за.контролер - на www.pt-boat.com. Това е засега, надявам се оттук нататък да мога да отделям време и да има повече резултати...