Визуализирани са от 1 до 10 от общо 28

Тема: Авиомодел

Threaded View

  1. #4
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Ще потърся все някъде трябва да има! Междудругото искам да споделя впечателнията си от машинките Hitec HS311
    невероятно центриране-висока скорост-отлична прецизност-огромен въртящ момент. И супер цена- намират се за по 8-9 долара на бройка в ebay. МОите ги взех "2ра ръка" неизпозлвани за 15 лева на бройката и ми се искаше да се бях сдобил с още дузина такива за по нататък. В сравнение с 6 доларовото серво на хобисити(hextronik) което изпозлвах досега тези са много добри.
    Бих изпозлвал следната комбинация- на елеватора серво хайтек, на ръдера китайското серво 5010
    на него му дават 6 килограма и повече но когато закачих2.5 килограма (изпозлвах дисковете от дъмбелите) сервото само ги задържаше на едно място- не можеше да ги повдигне (но това при 4 клетки-при 5 нещата може да са по други); на газта отново същото серво или мини серво или от онези "средните" с тяга 2-2.5 килограма. Относно 5010 от хобисити забелязал съм че някои не се центрират винаги на едно и също място и имат ниска прецизност. когато мърдам лостчето на предавателя сервото се движи с чаткане през 0.5-1 мм движение на лостчето (погледнато на чертичката която отбелязва а не от върха на лостчето. При сервото хайтек и с най-малкото мръдване на лоста което мога да постигна сервото реагира точно и отчетливо. При движение на лоста сервото се движи плавно просто защото е по прецизно. Препоръчвам на всеки това серво особено за елеватор и елерони където прецизността играе най важна роля. Все пак не приятно един път когато отпуснеш лсота в средно положение модела да бяга на ляво а друг път надясно и да се отвлича вниманието с тримовете. Не знам защо това чудесно серво не се предлага в нито един БГ амагазин. Там се виждат машинки за по 150-250 лева дигитални не знам си какви които доста алко хора могат да си позволят.
    Модела най вероятно ще е с едно серво на елероните но много исках да сложа 2 броя и да пробвам елевон микс. Опитни моделисти ме посъветваха че не си струва а като се замислим трябва вместо една стандартна машинка която има предостатъчно тяга да сложа 2 средни всяка с тяга 2-2.5 кг. който да се съберат в крилото. 5010 и HS311 са с идентични размери и няма място в крилото, затова ще търся алтернативно решение.
    забравих да спомена че кабината ще е двойна-ще има място за ври пилот зад мястото за първия. Искаше ми се да купя фигурки на пилоти но последно поръчвах от хонг конг миналата година и нямах възможност. Може и да мина без пилоти като за начало
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 11.04.2010 на 17:50.
    Габриел Димитров
    Варна

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен