+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Любо,

    Най напред искам да оставиш кавитацията за бракуваните професорченца от университетите.
    За тях, цитирам : „Това просто се обяснява с троен интеграл” .Иначе ако го питаш
    - ако плътността не може да излезе пред интеграла кво прави? - той няма отговор
    След като забравиш за кавитацията следва да се замислиш откъде ще извадиш подходящите ляв и десен еднакви винтове. И чак тогава по това което разполагаме ще преиграем моторите като източник на момент при съответните обороти
    Варианта с полупотопените винтове не проумя ли че при теб не съществува освен във вентилиран канал.
    Обясняваш ли си защо две пера задвижвани независимо?????
    Тези редуктори не ти трябват няма проблем с оборотите дори при тебе може да са от полза.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    винтове

    Иво, от този форум и от някои други места в нета знам, че се продават винтове както заготовки, които който иска да си пили както иска, така и готови фрезовани т.е. слагаш и караш. Аз за такива се настройвам, готови директно. Сега дали ще са на Octura, Raboesh или някакви други е рано да мисля, както и дали да са с две лопати или три, какъв да е профила им, стъпката и т.н. Ясно е, че няма откъде да разполагам с друга информация освен от форумите, опит нямам никакъв все още, но ми се струва разумно да пробвам първоначално с някакви готови пластмасови няколко вида, на база на препоръка от по-знаещи и от тях да стане ясно какво да си търся от месинг или друг по-солиден материал. Вече съм наясно, че напасването на винт/мотор/корпус в 99% от случаите става чисто опитно, по метода проба-грешка. Ако се пробвам да пиля винтове шанса да ги докарам по-еднакви (огледални) от матрица за пластмасовите или CNC фреза за металните е точно никакъв, така че грешката ми е сигурна.

    А за полупотопените винтове се интересувам не по друга причина, а за да не направя някоя магария и да купя такива вместо каквито ми трябват. Знам че трябва да се различават, но по какво точно? Трябва да има нещо, по което като го видя винта и да знам, че става за мен или че не става. Все още не съм намерил обаче някаква характеристика, нещо общо за потопените, което да го няма при полупотопените и обратно. Та те така за винтовете. За рулевите пластини обаче защо да са на отделни сервомотори нямам никаква представа.
    Любомир Динков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен