Визуализирани са от 1 до 10 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

Threaded View

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    продължение

    Здравейте!

    Засега по лодката нищо ново, пак предимно шкурене. За съжаление ми свършиха запасите от бебешка пудра и минах на кит формула 2 - летоксит с гипсова шпакловка. Не е толкова добър от моя гледна точка вариант, но понеже съм на приключване с китването и шкуренето продължих така. Изисква доста повече шкурене, отколкото смола и талк, но му се вижда края. За съжаление в следващите няколко дни няма да мога да пипна лодката, така че нещата пак ще се забавят.

    Колега sides, доста обмислях и този вариант, даже имах предвид и мотор тягов, бавнооборотен, с 12 намотки на ротора и предвиден да работи с часове натоварен без загряване, но се отказах от тази схема заради необходимостта от още дупки в корпуса (два винта - два руля), и неизбежното навлизане на вода, после две серво машинки, два BEC-а. По-лесно ми е с два спийда миксирани да правя управлението, без BEC, без серво машинка (машинки), без рул и без приводи. Още повече, че не е необходимо модела да се кара нон-стоп на пълна газ. Прав си, обаче че мощността е пикова електрическа. Постоянната предавана на винта с предвидена ефективност на мотора около 70% и загуби в карета, редуктори и лагери в дейвуда на око я оценявам на не повече от 50% от максималната при най-ефективна работа на мотора.

    Те стойките за този размер моторчета са стандартни - това е т.нар. размер 550, оригинално измислен от японците от Мабучи, и всеки мотор от този вид (включително и Graupner-ските 600 е със все същото закрепване на 2бр. М3х0.5 диаметрално на оста (ф3,17мм със засечка, това също е стандарт) с междуцентрово 25мм.
    Последна редакция от ldv6; 25.06.2013 на 07:22.
    Любомир Динков

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен