Колеги благодаря ви за ангажирането и за темите за размисъл, които ми дадохте... Толкова са много опциите, че за момента наистина не съм сигурен какво точно да предпочета. Изкушавам се да си поръчам спийдове от една страна и това ще ме облекчи много, от друга ми се иска сам да направя възможно най-много неща по лодката, ако ще и да са с по-ниско качество от фабричните в някои отношения...

Днес напълних догоре аквариума на костенурката (нямаше време да снимам, че трябваше да заминавам на бачкане) и пуснах моделчето да плава. Общо взето нивото на водата е на 0,5см над ръба при кърмата и по средата на модела е на 1 см над ръба по страничната най-широка част при тегло засега частично китван 2,44кг. Поставих точно върху задницата шише ~0,5кг и тя потъна още с най-много 0.5см и с толкова се вдигна носа. Щеше ми се да е по-дълъг аквариума и да я видя как пори водата, но и на това съм доволен засега. Иначе китване, шкурене и пак едно и също започва да ми омръзва, макар че започва да изглежда все по-добре.

Намокрената площ ще я извадя от Delftship, сега като имам представа за газенето при лимита, който си поставих - 3кг и ще я постна по-късно като приключа с шкуренето за тази вечер, че сега съм целия в прах. А ако са ми верни сметките мощността чиста на моторите трябва да е 384W, и си мисля че се връзва- за 12в винтоверт не бих очаквал нито много по-голяма, нито кой знае колко по-малка мощност от тия 192W на брой, дето ги изчислявам.