До колегата plamby - някъде из интернет бях видял такава схема с 555, само че се използваха други транзистори. Понеже IRF 3710 са с подходящи характеристики според мен, а са на добра цена бих могъл да ползвам тях. Не съм електрончик, но да си навържа 10 - 20 елемента мога, така че не смятам да откривам топлата вода. Не помня къде гледах схемата, но когато опра до там ще потърся пак. Благодаря за линковете!

До Иво Горанов - 16000 излиза да са търсените обороти на мотора. На всеки мотор ще има по двойка зъбни колела между вала на мотора и дейвуда. Какво да е предавателното число е все още загадка за мен. Какви да са оборотите на винтовете не е решено още, чакам някакви градивни предложения от членовете на форума за обороти, диаметър и стъпка на винтовете. Иначе вместо да хвърлям много пари за бръшлеси и контролери за тях бих могъл да ги дам за хубави батерии и да мина на Li-Po. А и при 2x10,80лв за моторчетата даже и да не дават толкова, колкото смятам ще ги сменя с 2x16лв за много по-тягови 18 волтови и пак няма да съм и наполовина на цената на един бръшлес. Другия въпрос е, че вие се състезавате с над 70 км/ч, а аз търся максимум 25-30, но поне 30 минути спокойно каране на лодката или 10 минути с газ за комплект батерии. Засега съм се прицелил да не преминавам 3кг на готова оборудвана лодка, така че батерии ще мога да си нося.