Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

Threaded View

  1. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Супер триколка!

    Аз днес карах ето това

    С полимерки е. С едно зареждане минава 40-45 км.

    Същото, с двигател 50сс е доста по-мудно и доста по-шумно!!! А 70сс-вариант (който карам от известно време) е направо чудовищно шумен. Имах идея за хибрид, но тя ще има нужда още да отлежи...

    Да се върна на електричките:
    На пазара има много подобни предложения. Повечето от тях са с "гелови" оловни акумулатори, които издържат една година и после... Продават се дори с опция "без гаранция" за по 400-500 лева. Интересното е, че всички се правят в Китай, но нивата на качество и оборудване са много различни. Това, което пробвах ( а аз изпробвах няколко различни варианта ) си показа точно тези качества, които са описани от дилъра - скорост, мощност, ергономичност. В съчетание с две години пълна гаранция и LiFePo4 батерии, предложението е доста примамливо.

    Очаквам мнения и се надявам да се оформи дискусия на тази тема, въпреки лиричните отклонения в предишните постове. Така или иначе няма сърдити, че темата се е разводнила, така че засега я оставям така.

    Всъщност това е и логичното развитие на подобни теми - след като търсим икономия в придвижването, защо да не обхванем всички възможни аспекти? Така ще стигнем секи за себе си най-бързо до истината. За мен тя се доближава до тротинетката от снимката по няколко причини:

    1. Електрическия велосипед е чудесно решение, но пробегът е ограничен от тежките оловни или скъпите полимерни батерии, които се предлагат фабрично.
    2. Фабричните електро-велосипеди (качествени) гонят цена около 2 000 лева и пробегът им рядко достига 20-22 километра, което за рамките на Троян (примерно) е прилично, но за Варна, София или Пловдив, е недостатъчно.
    2. По-мощните и съответно ергономични електро скутери предлагат по-дълъг пробег, но на цената на изключително тежка и ненадеждна оловна батерия. Тук нещата са на тото - ако китайците са сложили кадърни акумулатори, ще им се радваме 2, със зор 3 години. След това между 400 и 1200 лева за нови, което обезсмисля реализираната до този момент икономия. Имах идея вместо посочения в другата тема Вромос, да закупя два пъти по скъп и три пъти по-мощен електро макси-скутер, пълно подобие на притежавания вече от мен 150сс 4-тактов. Под пълно подобие разбирайте абсолютно 1:1 външен вид, окачване, спирачна система и т.н. Щеше да стане много добро сравнение между абсолютно еднакви МПС-та, но с различно задвижване. Уви, бюджетът ми не го позволява. Както и да е - скутера мога да закупя, но след 2 години ще трябва да сменям цели 5 акумулатора по 40 Ah..., защото скутера работи с толкова - 60 волта, 40 амперчаса (УАУ) и тежи цели 180 килограма...
    3. Ако батериите на по-големите и удобни скутери (над 1 киловат, достигащи до 5-6 киловата) са литиеви, то тяхната цена (на скутерите) достига 10 000 лева... което пак излиза от рамките на икономичния начин на придвижване, ако разделим цената на 5 години, колкото е приблизително живота на литиевите батерии.
    4. Тротинетката от снимката предлага много добра динамика и много изминати километри. Сгъва се, което я прави приложима в много случаи. Може да се използва всекидневно, дори при по-ниски температури, защото може да се движи и бавно, и бързо (за разлика от повечето скутери, които при скорост под 20 км/ч износват съединителя). Същата (тротинетката) предлага удобството на широка велосипедна седалка, има стабилно окачване, изключително здрава е, а батерията й е компактна и... литиева. :):) което означава, че в комплекта е включена иначе така скъпата и сложна електроника за заряд и баланс.
    А цената е повече от добра!!! Няма нужда да купувам електричка с оловни батерии, които после да мисля как да заменям с литиеви...

    Имам още 2-3 седмици обмисляне, след което ще продължа темата "Безплатен транспорт", където евентуално ще заменя първоначалния Вромос с една такава тротинетка. Трябва ми още малко време за размисъл. Очаквам и предложения за фотоволтаични панели, но там нещата също са доста разтегливи...

    Към Петьо: Спомням си, че Конрад предлагаха подобни оловни акумулатори - защо не се разходиш да разгледаш потребителския им каталог? Поне ако пише "гелови", значи ще са такива и ще се различават от китайската масовка. Само предположение.
    Последна редакция от ajcinema; 16.06.2013 на 13:00.
    Георги Русинов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен