Quote Originally Posted by mmfsr View Post
Големината на изпарителя мисля не е функция на минималния дебит, а мисля че най-добре е да е вакумен. Трябва все пак да се пробва.

Quote Originally Posted by Николай View Post
Влизаме в специфична област, която повече няма да коментирам. Само ще отбележа, че с колкото по-малък от максималния дебит работи един изпарител, токова е по-линейна характеристиката му.
..........................
Когато бензиновият генератор захранва заваръчен апарат, или ъглошлайф, натоварването се променя доста по-динамично, сравнено с моторетка.
По въпроса за дебита - не знам дали някой от вас двамата е правил лично експерименти със скутери. За сметка на това, аз съм минал неколкократно по този път и ЕЖЕДНЕВНО карам скутер. Много добре знам каква е динамиката на подаване на газ, при това за кубатури от 36, та чак до 650... В момента в гаража си имам точно 4 такива екземпляра - 71сс ТМ двутактово, 125сс - Dayang 4-такта, 150сс - Epicuro пак 4 такта и 650сс - Burgman 2 цилиндъра, 4 такта, като всички са минали през опити за газификация. Успешна само на 150 и 650, защото 150 има повече апетит и не е толкова капризно, а 650 е инекцион - там нещата са лесни като детска игра. При ТМ-а газификацията бе неуспешна заради резонансната тръба. Ако я сваля и заменя със стандартен заглушител - няма проблем, но а нямам и мощност. Ако я поставя - имам режим само преди да влезе в резонанс. При Даян-га - разход 1,3 бензин, просто няма нагласяне в ниските и средни обороти с нормален автомобилен изпарител. За да стане, трябва изключително прецизен такъв, само че не мога да намеря.

Под репликата "успешна" имам предвид мотора да работи така, както работи на бензин, без да се налага какъвто и да е компромис. Дефако и 4-те мотора работят на газ, но два от тях са компромисни - глъхнене, чат-пат задавяне и подобни чалъми, които на пътя привнасят дискомфорт.

Да, принципно и двамата сте прави - колкото по-в долната граница на дебита, толкова по-добре... само че автомобилните изпарители са предвидени да подават огромни количества газ, в сравнение с консумацията на скутер 50 кубика. Опитвам се да кажа и на двамата, че от това страда РЕЖИМА, а ниските обороти са почти невъзможни за нагласяне.
Вероятно (всъщност 100% сигурно) има начин да се нагласи, чрез различни приспособления и джиджавки, но аз лично предпочитам нещата да са "слагаш и работи", вместо безкрайно преправяне и компромиси.
Вероятно съществуват достатъчно прецизни автомобилни изпарители, които могат да се монтират на мотопед, но аз досрга не съм намирал такъв. Може и в мен да е проблема - не споря!