Quote Originally Posted by ajcinema View Post
Поздравления за работата дотук!

Аз, обаче, съм на мнение, че освен морална подкрепа, не е зле да се изказва и по някоя критика, за да може нещата да се получат добре като краен резултат.

Според мен в центъра крилото в този си вид е слабо. Добре е лонжеронът да достига извън границите на мотогондолите, до 4-тото или дори до 5-тото ребро.
Изчакай да го довърша за да видиш как ще се получи! Реално аз не съм направил нещото и не съм го показал още нацяло готово в завършен вид, а ти казваш не е правилно така а онака. В същото време не мога да седна да описвам как ще правя даден самолет, а после да го показвам на снимките как го правя, трябва си последователно едно по едно нещата хем да ги описвам хем да ги показвам едновременно. Всичко е изчислено по 3,14 и то с голям запас, това е елементарна конструкция и повечето възли съм ги правил по много пъти на други модели-тоест изпитани са многократно.
Отделно нещата за който съм имал съмнение някакво съм ги смятал по няколко пъти. Този самолет е предвиден освен да е двумоторен, то само със смяната на две ребра отпред в тялото да става и перфектния тренер високоплощник едномоторен на бензин, или метанол, даже и на електро при желание. Поради тази причина е доста по здрав от колкото е нужно в сегашния случаи, защото ако стане едномоторен тренер се предполага че ще е първи модел на някои някога, и поради това ще търпи доста яки удари по пистата. / Имам начертан друг модел, който го прави друг човек, изпада в свредел от 20 метра височина и на равна мокра поляна се забива като му няма нищо-даже и го снимах щото за такъв удар не беше разчетен но го издържа!/
Иначе относно средния силов лонжерон то той може да бъде дълъг само 1,5 пъти ширината си и пак ще работи добре, тоест може да е 21,5х1,5=32,25мм на полукрило или общо 64,5мм, но тази дължина зависи от здравината, плътноста, и твърдоста на другите два лонжерона горен и долен. Тука става малко сложно защото съпромата се учи с години и не мога, а и не искам да го преразкажа в едно мнение.
Относно пластините с балса за тях мисля съм описъл най-подробно защо ги слагам там, но виж и сниммката на първите три нервюри.
Сега си лепкам по малко по крилото балсичка преди заспиване и след ден, или два ще пусна снимки и обяснения кое и защо...
Поздрави!