Визуализирани са от 1 до 10 от общо 76

Тема: Двумоторно Такси61

Threaded View

  1. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Дойде време за вертикалния и хоризонталния стабилизатор да сметна и начертая. Използвам набити в главата ми съотношения от поне 20 години че даже и повече, още може би от ОСО времето.
    -Хоризонтален стабилизатор разпереност 1/3 от крилото което идва 180:3=600мм., площ на хоризонталния стабилизатор 1/5 от площа на крилото което идва 60:5=12кв.дм. Значи търся площ около 12кв.дм. Клапа на хоризонталния стабилизатор със ширина 5 до 6см. на око мисля че е предостатъчна. Ще я направя по средата значи 55мм.
    Спирам се на размер за хоризонтален стабилизатор от 600мм. разпереност, краина хорда175мм., и средна хорда 230мм.със клапа от 55мм. Площа ми идва 12,5кв.дм. което е напълно достатъчно и даже имам малък запас.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++
    -Вертикален стабилизатор, трябва да е по площ горе доле половината от хоризонталния стабилизатор. Но поради причината че модела ще бъде основно с два мотора на крилото, то го увеличавам горе доле на око още около 1,5 пъти за да стига клапата му, и самата му площ да може при угаснал един двигател модела да бъде що годе управляем!
    Резултата след 15-20 мин чертане със сутрешното кафепиене е на снимката по долу:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	7.taksi 60 dvumotor.jpg‎
Views:	1010
Size:	50.3 KB
ID:	5934  

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен