+ Ново Мнение
Страница 30 от 41
ПърваПърва ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 291 до 300 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #291
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Може и на фреза с делителен апарат. На времето всички глисери се правеха от един детайл. Е първо има и стругова работа.Сетих се,че съм правил и съставен от дурал с винтови съединения на едно хидро на времето. Просто планката е малко по дебела, около 3.5 п4 мм. и в нея минават винтовете за съединяване. Тая дебелина при модела ти едва ли ще попречи.
    Да това е много добра идея и ама само един недостатък ама за неговата играчка няма е решаващо.

    Ето и аз имам такова решение на Хидро -2

  2. #292
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Споделям горното, още повече модела е за кеф. По-простото, макар и с компромиси винаги е по- надежно.

  3. #293
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Хора, тотално се обърках, Вие си ги знаете нещата, а аз сега ги откривам. Като я започнах тая лодка ме беше страх, че няма да успея с корпуса, че е трудна работа, е криво ляво успях, доволен съм. А то всъщност, препъни камък за мен се оказаха пустите му дейдвуд и кронщейн.
    Иво, прав си, че най-добре е да се поръча цял комплект от някой сайт, ама все пак си имам някакви бюджетни ограничения, споменах, че това, което го имам, от ZIPPKITS го получих безплатно, като подарък. И все пак, за да ми се изясни всичко, ако ти е възможно, малко разяснения за варианта с тел, а не с жило...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  4. #294
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Хора, тотално се обърках, Вие си ги знаете нещата, а аз сега ги откривам. Като я започнах тая лодка ме беше страх, че няма да успея с корпуса, че е трудна работа, е криво ляво успях, доволен съм. А то всъщност, препъни камък за мен се оказаха пустите му дейдвуд и кронщейн.
    Иво, прав си, че най-добре е да се поръча цял комплект от някой сайт, ама все пак си имам някакви бюджетни ограничения, споменах, че това, което го имам, от ZIPPKITS го получих безплатно, като подарък. И все пак, за да ми се изясни всичко, ако ти е възможно, малко разяснения за варианта с тел, а не с жило...
    Изяснявам варианта тел (Много малка вероятност да излезе по евтино)
    стоманена тел 65Г изправена с размер 2.4 или подобен се залепя с локтайт или запоява за стругован вал. Телта лагерува на две кетронови втулки в дейдвудна тръба права твърдо захваната в корпуса и центрована по оста на двигателя. Телта се огъва свободно в пространството




    Не ми е ясно как могат всичките тия струговки и други работи да ти излязат по евтино от направените в Китай. Един час на CNC там е поне 4 пъти по евтин от тук. Иначе ще си копаме перките тук и няма рискуваме да цъфнат в някой сайт.
    От който щеш сайт да ги купиш хардуера, те се копат в китай и излизат по евтино от всичките нерви и раправии тук.
    За хардуер по моделите си заделям поне 100 евра за да не увисна накрая.

  5. #295
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Прав си, ама нали знаеш, тук всеки разчита на приятели, дето ще му врътнат детайлите за една бира, и аз съм така, а и ти сам казваш, че този вариант, с телта, няма да излезе по-евтин.
    Аз така или иначе нищо не правя в момента, чакам частите, мотора, идеята....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #296
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Прав си, ама нали знаеш, тук всеки разчита на приятели, дето ще му врътнат детайлите за една бира, и аз съм така, а и ти сам казваш, че този вариант, с телта, няма да излезе по-евтин.
    Аз така или иначе нищо не правя в момента, чакам частите, мотора, идеята....
    Ами тази тел е на метри и докато ти дойде става златна.
    останалите 4.5 метра кво ги правиш? къде ще я изправиш?

    Да така трябва да се прави измежду съмишленици, единият стругова, другият прави перки, третия се занимава с контролери, чевъртият с корпуси......... Заедно копуват, заедно поделят транспорт, банков суйфт итн. и на края излиза 3 пъти по евтино.
    Ние сме обаче богати и си действаме всеки за себе си.

  7. #297
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Тя телта е най-малкият проблем, със сигурност я има и тук, но ти сега почти ме разубеждаваш от телта.
    В крайна сметка тел или жило, това е въпрост......
    Ще ида да си сипя още едно....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #298
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    В крайна сметка тел или жило, това е въпрост......
    Жилото трябва всичко да ти е подбрано жило - тефлонова тънка тръба и бронзов кожух.
    При вариянт самодейност измежду останалото - тел

  9. #299
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Може да опиташ и прав вал с каре долу на кронщейна- наскоро видях такъв модел. За мене е ненадежно, защото преди години опитах,но се износваше интензивно карето,защото бе щивтово и ъгъла бе голям. Мисля,че ако карето е съчмено(хомокинетично) и добрекалено-над 45 роквели ъгъла не надвишава10 градуса може и да стане.

  10. #300
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Жилото трябва всичко да ти е подбрано жило - тефлонова тънка тръба и бронзов кожух.
    При вариянт самодейност измежду останалото - тел
    Само тефлоновата тънка тръбичка ми липсва, и да видя какво ще сподели с мен фрезиста в събота.....
    За варианта тел, да разбирам ли, че на нея не и трябва тръба в която да е поставена ?
    А как излиза от корпуса ?
    От другата страна само на мотора ли се крепи ?
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен