+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 48

Тема: Тренер .46

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Облякох и тялото с фолио, отгоре и от страни бяло, от доло червено. Теглото му е 270 грама което е с около 200-250-грама по леко от оригинала. Тоест вече съм с едни 200 грама напред.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	8.Tialo TR46 gotovo.JPG‎
Views:	684
Size:	39.8 KB
ID:	5330  

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Начертах и хоризонталния стабилизатор. При него също увеличих клапата почти двойно защото в някои фигури се чувстваше при оригинала че не стига. С тези две промени който направих по вертикалния и хоризонталния стабилизатор този модел ще стане доста по пъргав при изпълнение на фигурите в полет. Ще помисля дали да не направя и едно крило със симетричен, вместо тренерския плоско изпъкнал профил по натам за да има пълно щастие и модела да се превърне в чистокръвен акробат
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	11.Gogo55  trener 46.jpg‎
Views:	670
Size:	52.3 KB
ID:	5331  

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    А какво фолио ползваш? И можеш ли да кажеш приблизително колко трябва за обличането. Следя темата с интерес и се надявам облитането да е успешно. дай боже януари и аз да се сдобия с подобен
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Фолио от хоби кинга съм взел две ролки червено 5м и бяло 10м, не е лошо, харесва ми. С тези ролки ще направя поне 5 самолета може и повече. Мисля че беше 8 долара за 5м когато го взимах.
    Като количество не съм мерил точно, ама груба сметка на око едно към гъотере:
    -Тялото е дълго 102см, широко в най-широката си част 10см. Има четири страни-значи най-простата сметка казва 104смх40см за тялото.
    -Вертикален стабилизатор-грубо 30х20смх2=60х20см
    -Хоризонтален стаб-57х22х2=57х44см
    -Крило-150х25х2=150х50см
    Ролките с фолио са с ширина от 64см и дължина мисля че кратна на по 5м=8долара когато се поръчва от хобикинга. Цветовете си имат номер по които да се поръча. Аз съм си позволил само два цвята и затова самолетите ми са с два цвята - отгоре бяли отдоло червени :). Тази комбинация ми е харесала най-много през годините. Червеното се вижда от голямо разстояние когато модела е над тебе на фона на небето, а бялото не се нагрява от слънцето много когато модела стои цял ден на слънце. Бялото също добре се вижда и на синъо небе.
    Преди съм ползвал и ораковер но е прекалено скъпо в конрад и се отказах от ораковера докато не ударя поне една петица от тотото.

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Хоризонталния стабилизатор няма да мога да използвам от оригинала стария защото имам чувството че ако стисна балсовите летвички ще потече рицин толкова много се е напил и той. Когато му свалих фолиото с цел да го преоблека видях че и тои както и първата една трета от тялото е ужасно просмукан с рицин. Докато чакам да ми доиде музата да нарежа няколко балсови летвички за хоризонтален стабилизатор довърших горе доле целия чертеж на модела в солид. Не съм му придавал фотоизглед защото не виждам смисъл. Чудя се дали да не пусна и още едно трето поред малко по дълго крило с планерджийски профил, с цел да се получи един вид мотопланер, но може би това ще е третото крило което ще правя за този модел след второто което ще е със симетричен профил.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	sborka tr46 v sw2007.jpg‎
Views:	683
Size:	50.1 KB
ID:	5332  

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Направих и хоризонталния стабилизатор с летвички балса 10х8мм. Снощи го слепих за десетина минути, днес пак за десетина минути минах една шкурка да заобля ръбовете за да е готов за обличане с фолио. Теглото му е 32грама, оригинала в същия вид и размер, но с рицин в него е 38грама за сравнение.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	11.Xor stab TR46.JPG‎
Views:	606
Size:	36.4 KB
ID:	5333  

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    облекан с фолио
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	12.Xor stab TR46.JPG‎
Views:	613
Size:	24.4 KB
ID:	5334  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен