Имам и една история със съдебната система. Накратко - съдихме се 10 години с едни хора за един апартамент. Бях им дал пари на заем и те бяха ми го прехвърлили. Заема не ми го върнаха, а най-накрая спечелиха и делото посредством лъжесвидетелствуване. Явно имаха и свои хора в съда, защото след мое проучване се оказа че от делото в архива липсват две от най-важните страници, нищо че са пронумеровани и прошнуровани. Отказах се да водя дело срещу държавата и срещу корупцията в съдебната система, защото вероятно щях да загубя още 20 години от живота си.

ИЗВОДИ:
В БЪЛГАРИЯ НЯМА СЪДЕБНА СИСТЕМА. Има само КОРУПЦИЯ, ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛСТВУВАНЕ и ПОДКУПНИ СЪДИИ. И дори и да си прав, пак ще те мотаят 10 години, през които ще похарчиш 10 пъти повече пари, отколкото е претенцията ти по делото. И най-накрая ще го загубиш..........

А колкото до решението на съда - това е една голяма перла, която ако ви я покажа - ще паднете по гръб от смях. Чак не можах да повярвам. Човек има чувството че е писано от олигофрен-психопат-гений със садистични наклонности. В цели 4 листа, плътно изписани с текст, се споменават над 1000 различни сложни съдебни думички, касаещи казуса, и най-накрая не разбираш АБСОЛЮТНО НИЩО. Не става ясно кой е спечелил делото и кой го е загубил. Не става ясно дали се съдим за апартамент или за буркан с кисели краставички. Не става ясно какво точно се е случило, кой как какво кога е направил. Само става ясно следното:
1. Съдията е НЕГРАМОТЕН - имаше 1000 правописни и правоговорни грешки.
2. Съдията не може да работи на компютър - писано беше на пишеща машия с много цапаници, триения и поправки.
3. Съдията е получил много много пари - иначе защо ще е толкова луд да измисля толкова много текст, с който нищо да не казва.