Заключена тема
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 147

Тема: КОНКУРС за ново лого на форума

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ще се опитам накратко да отговоря ня всички поставени въпроси:

    Растерен или векторен формат - в общия случай няма никакво значение. Важна е идеята и стила. А преобразуването от растерен към векторен формат на спечелилото лого е лесно (може да се възложи на специаллист).

    Латиница или кирилица - пак не е важно. Ако имаме добро лого, можем да го изписваме и на двата езика.

    Цветовата схема на логото - важна е, но на практика в бъдеще би могла да бъде модифицирана в зависимост от конкретното бъдещо приложение. Според мене визията на логото е най-важното нещо. То би трябвало да изглежда еднакво добре във всички цветове, дори и да е черно-бяло.

    Съотношението на размерите на логото и картинките и текста около него - важни са, но хубаво би било ако има както продълговати, така и по-къси варианти. Продълговатите са подходящи за транспарент по време на състезания и за лента отгорв над форума, а по-късите - за рекламни банери.

    Въобще идеята е който спечели конкурса после да му възложим срещу допълнително заплащане развитие на неговата идея в различни варианти, размери и цветови схеми, така че да можем да използваме логото в различни ситуации, без при това да се променя идентичността и разпознаваемостта.

    Относно цветовата схема на форума:
    Съществуващата схема (тема) няма да бъде променяна. Който си я харесва, може да си остане с нея. Просто ще създадем нови схеми (теми), които да отговарят на стила на логото. Така всеки ще може да работи с тази тема, която си харесва. Дори и в момента форума може да бъде гледан в 3 различни теми, но освен тази другите две са малко фалшиви. Ако все пак искате - пробвайте ги. Смяната се извършва посредством лист бокса, който се намира най-отдолу вляво на заглавната страница на форума.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Още веднъж искам да напомня - най-важна е визията на логото, идеята и стила. Цветовете или векторите могат после да се дооформят от професионалист.

    Искам да ме разберете правилно - аз нямам проблеми с дизайнерите. По различните мои поделения вероятно имам поне 10 човека, които могат да измислят и да направят добро лого. Аз имам проблем с ИЗБОРА !!! На кой дизанер точно да го възложа и после как да избера най-доброто от предложените от него варианти. Точно по тази причина реших да обявя конкурс. Надявах се да има голямо разнообразие от идеи и това вече е факт. Втората ми надежда е ДРУГИ ХОРА да вземат решение вместо мене. Това ще се случи посредством анкета с явно гласуване. Ами това е.

    А ако се окаже, че победителя не е професионален дизайнер - какво от това. Пак повтарям - важна е идеята. Когато тя бъде одобрена от всички, може вече да бъде дадена на професионалист за дооформление.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И последно - според мене вече е време да дадем краен срок за подаване на предложения. Иначе можем до нова година да си разменяме картинки.

    ОБЯВЯВАМ 5 АВГУСТ 2012 г. ЗА КРАЕН СРОК ЗА ПОДАВАНЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИЯ !!!

    Има точно две пълни седмици до крайния срок. След тази дата темата ще бъде заключена и ще бъде проведен първият кръг от гласуването.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Значи евентуално спечелване обвързва победителя с бъдещи промени по сайта (визуално) ? Може някои хора да не искат за това питам
    Илко Щирков Варна

Заключена тема

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен