+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: KATANA .15

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Смолата втвърди и е време да напасна силовата установка.

    Ето комбинацията, която смятам да използвам:




    Поставих пробно мотора на мястото му, за да напасна центъра и визуално капотажа:







    Намерих и идеалното място за контролера:



    който ще се събере точно в тази издутина в долната част на капотажа и ще се охлажда от специален отвор в предната му страна:




    Предстои да залепя 4 пластинки от 1 милиметър буков шперплат, на които ще се опират федер-шайбите, за да не дълбаят мекия фабричен станок.
    Георги Русинов

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Този е един от най-фалшивите спийд контролери, които съм тествал на T-Rex 450. Болтчетата на радиатора се саморазвиват, така че ги залепи. Освен това спийда грее много, така че добре трябва да го обдухваш. Имаше и някакви проблеми с поддържането на оборотите, но вече не си спомням. Въобще не можах да го подкарам да работи коректно и се отказах да се мъча повече с него. Дано ти да имаш повече късмет. Задължително го провери с програматор какво е записано вътре в настройките.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Чувам доста подобни мнения за тези контролери. На този етап нямам друг, затова ще изпробвам в симулативен режим този при първа възможност.
    Да, проблемите на тези контролери са очевидни...
    Харесва ми начинът по който е измислено охлаждането, но не и реализацията. Двете плочи стоят напрегнати и не контактуват добре с транзисторите. Разчита се само на термопроводящата лента да убере луфтовете, което при тази сглобка е невъзможно. Мисля да сложа още два болта в средата, така че да уравновеся натоварването. Но за това в отделен пост.

    Обдухването ще е повече от добро - ще има насочена струя на огънатата плоча и директно обдухване от турбинката на двигателя на плочата от другата страна.
    Георги Русинов

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Kakъв е мотора? Какво витло си му приготвил?
    Колкото до контролера - ползвам такъв за авиомодели, не съм имал проблем с греене. Товарил съм го около 350 - 380W и се представи добре. Не са се развивали винтчета, ама и вибрациите не са хеликоптерни. Малко по-тежичък от други контролери, ама бива.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    KATANA . 15

    Здравй Гоше поздрав за двата модела пу да не ги урочасаме много са хубави пожелавам им много часове в полет и най вече безаварийно приземяване. Гоше дали е възможно да наравиш една съпоставка между двата модела полетно тегло, марка , модел и мощност на моторите , обороти , витло , акомулатор, полетно време и поведение в въздуха. Ако те затруднявам с всичко това моля за извинение ама не знам досега да се е отворила такава възможност един и същи пилот да сглоби и тества два еднакви и същевремено различни модела. Побелавам ти успех във всяко начинание.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Точно това искам да направя. Идеята се роди малко след като се сдобих с първата Катана. В края на темата ще направя нещо като таблица, в която ще запиша всички различия/прилики/съпоставки, които се сетя.

    Мерси за пожеланията! За многото часове полет отсега споделям, че няма да се навъртят. Аз не обичам да карам един модел много време. Омръзва ми, а и не си падам много по самото каране. Повече ми харесва да се занимавам с работа по моделите, отколкото да ги карам. Тези Катани надали ще навъртят повече от час-два общо полетно време. Най-вече ще стоят да ми красят тавана...
    Георги Русинов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    ОТК хубаво огледа станока.


    Първо отгоре:




    После отдолу:





    И накрая взе становище и този станок да бъде лакиран, а на местата, където ще е захванат двигателя да бъдат поставени "шайбички" от буков шперплат 1mm в който да се впият федерките:




    Така и така ще подсилвам свръзките, нищо не ми коства да лакирам целия станок. Той може да се ползва и в оригинален вид, но аз държа всичко да е добре защитено. Ако се използва планка за мотора, подсилването не е наложително, но в случая няма как - планката няма къде да се захване или ако се захване, ще бъде опасно близо до ръбовете, където има голяма опасност от пропукване с времето. Затова - класическа технология!
    Георги Русинов

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    Мисля да почнам и аз да събирам малко по-малко моята Катана.
    За сега имам в наличност същият 4т мотор и апаратурата.
    Какво ще кажеш за тези машинки: Corona 939MG Metal Gear Servo 2.5kg/ 12.5g/ 0.14sec като по-бюджетен вариант?
    Валери Цветков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен