+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 53

Тема: Защо напуснах Моделистика

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Точно това забелязах. Много хора се обявиха в подкрепа на Матеев
    Илко Щирков Варна

  2. #2
    Наблюдател Аватар на bigem
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    RUSE
    Мнения
    1

    !!!

    Такива "хора"е имало и ще ги има и ние с вас г-н Матеев не можем да ги променим преди няколко години и аз имах такъв "приятел" но той бе човек от службите и реше,че трябва да ме върне в детцката градина до някъде успя за извесно врме но с работа по 20ч. на ден оцелях и живота си продължи но нервите никой не може да ми върне .От тогава спрях да давам пари на заем и не обръщам внимание какво се случва около мен а решали да подкрепя нещо го правя тихо и казвам НЕсъм аз имате грешка.
    Според мен бъдте над нещата и се забавлявайте дребни души "камъчета" винаги ще има .А парите са нещо което идва и си отива щом човек умее да ги задържи добре. Имам един "лаф"по народному ИНВЕСТИРАМ В СПОМЕНИ ЖИВОТА Е КРАТАК.
    Емил Димитров

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    С това, което ще кажа по-сетне, не искам да си навлека нечий гняв. Затова моля всички колеги да подходят с разбиране и да вникнат в това, което искам да напиша:


    Направило ми е впечатление, че в нашите среди доста често възникват спорове, които прерастват в кавги, разправии и се стига дори до съперничество и чувства като омраза и ненавист.
    На мен самият ми се случи подобно нещо само преди 4 дни, когато един човек, който уважавам, ме провокира с една-едничка дума. Не знам дали от твърде ранното слънчево напичане или от натрупания стрес, но една непремерена дума бе причина да се разиграе грозна сцена на поляната. Стигна се до размяна на хвалби и упреци съвсем по детски... само дето нямаше "моят тати е по-силен от твоя", ама по смисъл наподобяваше.

    Другото нещо, което ми е направило силно впечатление е фактът, че много често (да не кажа винаги) моделистите от по-старото поколение и тези от по-младото са с коренно различни схващания и много трудно намират общ език. Говоря за разлика по-голяма от 20-30 години.

    От трета страна, с напредването на възрастта, човек като че ли изгубва гъвкавост във всяко едно отношение - телесно и душевно. Аз го усещам по себе си. Преди 20 години много лесно успявах да се напасна в повечето ситуации и повечето разговори. Обаче сега ми е много по-трудно, когато трябва да се адаптирам към възможностите на някой доста по-млад от мен, защото нито той се е сблъсквал с моите житейски проблеми, нито аз с неговите. А житейските виждания на доста по-младите са различни, защото светът се променя бързо. Както, например, нашите баби, дядовци и родители (има такива) все още не умеят да използват дистанционното на телевизора или GSM.


    Така, какво искам да кажа: ами без никой да се обижда, но като че ли всички моделисти-пенсионери се държат по един и същи начин. Добри Грабчев е един случай, но я си спомнете за вечното дуднене и натякване на марката Мултиплекс от Петър Тончев? Ами аз се вбесявам само никовете им като видя в някоя тема, камо ли каква глупост са изръсили. Тоест, предубеден съм заради РАЗЛИЧИЯТА във възрастта и опита. Тук не коментирам качестото, много ясно че то е различно... коментирам само ФАКТА, че съществуват огромни различия.
    Ами младежите между 9 и 13 години?! Никой ли не се дразни, когато прочете поредното наивно въпросче или изпълнен с невероятен оптимизъм пост?

    Обаче от четвърта страна тези потребителски възрастови групи няма как да бъдат диференцирани. Не може обществото ни да се състои само от пенсионери или само от деца или само от хора на средна възраст... И понеже това в обществото дори е ЗАБРАНЕНО да се случва (геноцид), така и в обществените форуми не е редно да става.

    И... пак опираме до компромиса. Ако седнем да си отговаряме, ще стигнем до глупавата ситуация, до която стигнах аз в неделя и вероятно цял живот ще съжалявам. Вероятно и опонента ми...


    Затова смятам, че е нужно да се правят компромиси и в зависимост от нуждата те да бъдат различни. Да, сега много хора ще кажат: "Ами като си толкоз отворен и знаеш, защо сам не го правиш?!"
    Защото е ТРУДНО. Опитвам се, но не става винаги. Но пък когато се опитам, винаги СТАВА!
    Вероятно отговорът в този случай е отново свързан с лепването на етикет: "Този е такъв и е по-добре да не обръщаме внимание на глупостите му, а само на ценното, което пише!"



    Г-н Матеев е прав най-вече за това, че не получава адекватна реакция от хората, които е редно да се погрижат за глупостите. Това са модераторите. Те са тези, които трябва да УТАЛОЖВАТ и УСПОКОЯВАТ ситуациите, а не да подклаждат огъня. Според мен Матеев трябва да е обиден не толкова от поведението на Грабчев или подобни нему, а на "органите на реда", които не си вършат задълженията както е редно. Според мен модераторите в Моделистика (а и навсякъде другаде) не бива еднолично да определят кое е редно и кое не. Те са длъжни да се съобразяват с потребителите, защото всъщност това е тяхната функция - да дадат от себе си в името на общото благо. Тоест, трябва да има обратна връзка и когато две страни са в конфликт, модераторът да се опита да потуши конфликта благоприятно и за двете страни. В противен случай още дълго ще се "наслаждаваме" на подобни недоразумения и те ще стават все повече и все по-жестоки.

    Когато преди месец-два разменихме с Вальо Савов остри думи, именно г-н Матеев успя да предотврати конфликта, при това много елегантно. Следващ конфликт просто няма да има, защото няма да допусна да коментирам в съвпадение на две конфликтни тези.

    Така мисля аз.
    Георги Русинов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    ..........
    Затова смятам, че е нужно да се правят компромиси и в зависимост от нуждата те да бъдат различни. Да, сега много хора ще кажат: "Ами като си толкоз отворен и знаеш, защо сам не го правиш?!".........
    Ами аз направих компромис. Напуснах Моделистика. Вероятно са го правили и други, без да оставят прощално писмо. Сигурно има и трети, които не смеят да пишат по подобни причини. И какво следва от всичко това? Ами постепенно във всички теми ще започнат да преобладават заяжданията на Грабчев (а то май и сега е така). И Моделистика ще се превърне в Грабчевистика.

    Напълно си прав, че има проблеми в начините на мислене на различните поколения, но от тези проблеми не трябва да страда целия форум. Огледай се в интернет пространството - колко форума по света са завладени от изкуфели дъртаци, с които останалите трябва да се съобразяват? Ами аз вече знам един - Грабчевистика. Посочи ми моля ти се поне още един, за да си подкрепиш думите че това е нормално.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Смятам да направя следното - постепенно ще започна да цитирам всеки един конкретен случай с Грабчев и ще посочвам конкретни теми и постинги в Моделистика. Има ги стотици. Обидите и злобата срещу мене още си стоят. И за всеки един конкретен случай ще си казвам и моето мнение, защото там в Грабчевистика то беше изтривано. И после ще оставя на всички вас да отсъдите кой крив и кой прав.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Огледай се в интернет пространството - колко форума по света са завладени от изкуфели дъртаци, с които останалите трябва да се съобразяват? Ами аз вече знам един - Грабчевистика. Посочи ми моля ти се поне още един, за да си подкрепиш думите че това е нормално.

    Ами не е нормално, това е лошото! Очевидно в Моделистика Добри Грабчев е толериран само заради възрастта. Аз не съм видял нито един технологичен похват, който да сподели. Може да знае много, но не го споделя във форум. Темата за Як за мен е абсолютно безполезна, защото е едно ревю в стил "Вижте какво направих", а би трябвало да бъде в стил "Вижте как се прави!".
    Георги Русинов

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2012
    Живее в
    гр.Сопот
    Мнения
    31

    Росимире , не се ядосвай за глупости .
    Надживей ги , забавлявай се :-)
    Добри е от типа хора "на всяко гърне мирудия"
    Правил си и правиш много за моделизмите , болшинството
    го оценят и са ти благодарни за това .

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Не мога да разбера защо приемата цялата ситуация толкова навътре. Също така не мога да разбера какво толкова има в тази моделистика, че й се придава толкова голямо значение. От едно известно време целият форум е 'виж кво направих'. Няма дискусия, няма обмяна на опит, хора които миналото лято видяха за първи път летящ модел станаха най-големите капацитети в областта, неопитните моделисти вече ги е страх да питат нещо, за да не се наредят 10 човека, които да им обясняват колко са мързеливи и прости за това, че не ползват великата търсачка на форума, която даже не работи като хората. Това не е нормално. Затова и аз съм се отказал да споделям опит там. Много често се намира по някой да ми обясни като на малоумен нещо, което на всичкото отгоре е научил от мен
    С две думи - не го взимайте толкова навътре!
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Тази сутрин, преди да бъде изтрита темата от Моделистика освен десетината мнения в подкрепа на Матеев имаше пост и от Добри Грабчев, в който се казваше нещо от сорта, че той повече няма да коментира другаде освен в неговата си тема.....
    Поздрави

  10. #10
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Още снощи като си лягах, забелязах че в същата тема в Моделистика вече няколко човека беха изразили подкрепа за мене и против Грабчев. Тази сутрин се събуждам и както се очакваше - темата вече я няма !!!

    ГРАБЧЕВ ОТНОВО БЕШЕ ЗАЩИТЕН !!!

    ДА ЖИВЕЕ ГРАБЧЕВ !!!
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен