Слагам!

Филтри слагам само на 4-тактовите двигатели, но не на всички. Напоследък имам колебания относно поведението на филтъра с течение на времето и затова много внимателно обмислям за всеки конкретен модел дали да сложа филтър или не.

На Катаната реших да не слагам филтър. Тръбният път е по-малък от 2 сантиметра и няма място за филтър. Не искам да удължавам с още 8-10 сантиметра шлауха само заради филтъра. Обикновено не оставям филтрите да се "шпетлякат", а ги фиксирам към челното ребро или станока със специални щипки, които взаимствам от кабелни фиксатори. За да направя така Катаната... ще си отворя главоболия, а мястото е ограничено.

Защо не се притеснявам от липсата на филтър?

Защото преди горивото да попадне в резервоара, то бива филтрирано няколко пъти. Още след като го приготвя, правя филтриране през ситна мрежичка за отделяне на всички чужди тела в суровините. Оставям да престои няколко дни, след което разбивам отново. След още няколко дни извършвам много внимателно и прецизно филтриране през ситна мрежа плюс два целулозни филтъра. Цялата "система" е проста - филтър за шварц-кафемашина, в който слагам един върху друг два хартиени филтъра за кафе. През цялото това нещо преминава САМО течността и никакви микрочастици. Сменям двата целулозни филтъра на всеки 400 милилитра гориво, които са преминали. Така изхвърлям около 10-12 филтъра за цялото количество, което приготвям наведнъж. То е малко под 5 литра.

След тая процедура, горивото се налива директно в тубата, от която зареждам моделите. Тя е херметически затворена и непрозрачна. Ще направя снимка, защото е много удобна вещ и може да е от ползва на доста моделисти. На тапата съм поставил два щуцера - един за горивото и друг за въздуха. Тези два щуцера постоянно стоят затапени и периодично проверявам тапичките. Горивният щуцер е свързан с потопена до дъното шлауха, на която има два филтъра - един по-груб и един фин.

С всичката тая чудесия... имам 100%-ова гаранция, че горивото, което наливам в резервоара е с абсолютна, дори маниакална чистота. На всичкото отгоре, помпите, които използвам също имат по един филтър на изхода и се съхраняват със "заключени" една в друга шлаухи. Помпата се вади от специален калъф, горивото се пълни, след което помпата веднага се прибира в калъфа. Ти беше свидетел на това, когато пускахме синьото ми "такси" в Тракия.


Така че... отново дълъг отговор на прост въпрос. :) Ще снимам тубата и начинът на закачане на филтрите по моделите.