Quote Originally Posted by danikronos View Post
Днес цял ден правих опити в полет с модул на 2,4гхц. ...Резултатите са плачевни отново и отново...
Та моите заключения са ,че който иска да пилотира самолет FPV над 1км управлението на самолета НЕ ТРЯБВА ДА Е НА 2,4гхц
...

Quote Originally Posted by ajcinema View Post

За наистина далечни СИГУРНИ връзки, най-добре е да се ползват ниски честоти - на границата между КВ и УКВ. 30 - 40, че дори 72 мегахерца са идеални. Хем никой няма да ти каже "копче", хем има колкото си искаш мощни усилватели за жълти стотинки.
А вече обратната връзка - видеопредаването от модела към земята е друга бира. Там честотата трябва да е колкото се може по-висока с цел икономия на ток, малки габарити и тегло. Моделът е естествена мачта за високочестотната антенка...
Добро утро от мен!

Разполагам с нужната техника, като ми липсва само ВЧ модул на ниска честота. Не искам да развалям апаратура, защото всичките налични са ми с вътрешни, за съжаление...

Дани, ако ти се намира нискочестотен (най-добре на 30-35 мегахерца) модул за JR стандарт, можем да направим една супер-елементарна проба. Ще направя кабел за връзка с усилвателя и мога да пусна сигнал от Кючука. Имам си антени, мачти, всичко. Абсолютно сигурен съм, че в Тракия ще го уловиш с най-обикновен синтезаторен приемник...

За непловдивчани, това са около 10км градска среда. ПРОБВАНО на 27 мегахерца...