Quote Originally Posted by soton View Post
Прегледах отново цялата тем и никъде не видях точно Вие да обяснявате каквото и да било - изсипването на факти се казва статистика а мен ме интересува инженерната част на нещата.Не виждам какво лошо има в това да се разбере същността на нещата - това е наука!Филмчетата в ЮТЮБ са качват за забавление а не за научно обяснение,а ако си мислите че без наука щяхте да имате такива готини летящи машинки,дълбоко се лъжете.
Аз съм на 64 години и самия факт че пиша в този форум(а моя НИК може да го видите в почти всички технически форуми в нета)означава че най малко може да не обвините в мързел,но както споменах някъде по горе имам професионално изкривяване - като видя някой да казва:това е така и толкоз,започвам да търся обяснение.
Колега soton, в пръстите ми напират няколкостотин остри думи, които с мъка се удържам да не напиша. Няма да го сторя поради разликата във възрастта ни и по-точно заради твърде младата моя.

В пост номер 2 на тази тема аз отговорих на въпроса Ви по най-простия възможен начин, а именно - попитахте "КЪДЕ Е УЛОВКАТА" и аз ви отговорих ТОЧНО КЪДЕ Е ТЯ.

Ако очаквате някой да напише или преразкаже мот-а-мо принципите на задвижване и комплексните особености на един електродвигател от 10$, то това няма да се случи.
Ако Ви интересува повече как работи ютията, а не как се използва, то тогава за вашите въпроси никога няма да намерите точни отговори.

Опитах се по няколко различни начина да ви обясня, демонстрирам, разкажа и прочие, подробно, доколкото мога, "къде е уловката". Дори ви поканих, за да видите на място.

Повече от това никой не би могъл да направи, освен да ви донесе на крака вкъщи всичката нужна Ви информация и да Ви я прочете на фона на нежна музичка...

И така - това е моделистки форум. В него пишем една шепа особняци, къде по-сдържани, къде по-остри. Дискутираме и споделяме различни техники, касаещи хобито ни и си помагаме в странични неща извън него. Повечето колеги не желаят да откриват топлата вода, а само да я използват. Ако откриването на отдавна открити неща Ви е хоби, в това няма нищо лошо, но това не е приоритет на повечето от нас.

Ще Ви пожелая успех в начинанието и по-бързо да стигнете до отговорите, които Ви вълнуват!