Много добра тема ! Та сега моите виждания по материята с клиповете и по скоро представителни клипове да речем на определен състезател или цял отбор са малко по-различни от това , което сте дали до момента. Може би тази музика която предпочитам аз би се вписала най-добре добре при състезания с авто модели. Най-добре за промо клип на "отбор" или шампионат/лига.

Само да поясня нямам авто модел и не мога да боравя професионално с програми за видео обработка.
Но съм състезател в онлайн рейсинг симулатор с международен отбор , който да речем ,че в момента е в "светлината на прожекторите" . И там има адски много "зглобявани" от риплеи на състезания или цели шампионати. Та и от там ме привлича адски много "епичната" музика за клипове.

Ще дам няколко мелодии , които са перфектни за кратки промо клипове и отделно видео базирано на кадри от този симулатор..... СИЛНО ПРЕПОРЪЧВАМ ДА СЕ ИЗГЛЕДА ЦЯЛОТО за да успеете да вникнете в същността на епичната музика. Просто съчетанието на музиката с "падение" , "преход" връщане към "върхът" , обработката на кадрите и съвпадането им със самите тонове е уникално. И това е силно приложим метод за обработка на видеа в авто моделизма.

Ето клипа от симулатора Live For Speed : (препоръчвам целия да се гледа) :



Ето и подобни подходящи епични мелодии:




една от любимите ми :)




а тука много ми се струва , че има мотиви от българска народна музика ( гласовете) :



ПП:

тва напрао пръъсва