+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Цял живот се занимавам с наука и не мирясвам докато не разбера всяко нещо - просто ми се искаше да икономисам стотина долара като разбера някои неща чрез нета,но явно че не става.
    Еми след като расяснениата на Пацо или доводите Георги не Ви звучат убедително бихте могли по обратен ред да изчислите колко мощност е нужна на модел от 800 грама да се движи по водната повърхност със 159 км/ч
    Близко е до ума че моделните спортове са място за хай-тек.
    В допълнение бих могъл да допълня че при моделите ни има не по малко наука от колкото в реалните обекти. Нещо повече, там където в реалните обекти се правят множество допускания
    и динамическите процеси се заместват с квазистатични, при нашите играчки са си чисто динамически.
    Аз лично ползвам Гаус-Зайдел при газодинамичните функции.
    Можете спокойно да се уверите в думите ми, ако попитате някой с титли по двигатели от обкръжението ВИ например дали има значение за ъгъла на Хоенберг коравината на вала и да видим как ще докаже че зад титлите стоят познания.
    При нас това се използва за точното определяне на позицията на винта.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    вече не ми трябват обяснения

    а реални мотори и обмислям кой да си купя.Не ми се ходи до Пловдив но ако ми пратите разни повредени машини ще си платя пратката с наложен платеж.
    Заинтересувах се от тези мотори с цел да видя как се държат в генераторен режим и къде отиват загубите от токове на фуко за да не прегреят магнитите тъй като тяхната точка на кюри е около 200 градуса.Още повече че не е ясно какво става с тях след достигането на тази температура.
    Благодаря на всичките дето отделиха време за мен.

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Успехи!!!:):):)
    Последна редакция от ПАЦО; 10.03.2012 на 09:31.

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by soton View Post
    а реални мотори и обмислям кой да си купя.Не ми се ходи до Пловдив но ако ми пратите разни повредени машини ще си платя пратката с наложен платеж.
    Заинтересувах се от тези мотори с цел да видя как се държат в генераторен режим и къде отиват загубите от токове на фуко за да не прегреят магнитите тъй като тяхната точка на кюри е около 200 градуса.Още повече че не е ясно какво става с тях след достигането на тази температура.
    Благодаря на всичките дето отделиха време за мен.
    Ако обещаете да публикувате във форума подробни данни от вашите изследвания, ще ви подаря няколко мотора с различна технология, мощност и конструкция (Inrunner, Outrunner, Brushless, Brushed). Става въпрос да напишете серия от постинги с методологията, самите измервания и получените резултати. В постингите трябва да има богат графичен и/или снимков материал. Ще ти подаря и спид контролери, с които можеш да завъртиш моторите, както и прост сервотестер, с който да подаваш на входа на спийдовете верните импулси.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Каква странна тема... ето как може да се преразкаже в един пост, вместо в 6 страници:

    "Моля да ми обясните"

    - Моля, обяснете ми как става тая `фатка!

    - Обясняваме ти!

    - Обяснявате ми, ама на мен не ми харесва как ми обяснявате!

    - Обясняваме ти по-хубаво.
    - Още по-хубаво обясняваме.
    - И ние ти обясняваме, но по по-различен начин

    - Еми пак не ми хареса...

    - Добре, само мир да има - ето ти още по-интересно и нагледно обяснение.
    - От мен също нагледно, даже с лек нюанс на спорене с другите колеги.
    - И от мен, и от мен...

    - Еми мен ме мързи, ама може да си поиграя с откриване на топлата вода...

    - Ми поиграй си!
    -----------------------------------------------------------------


    P.s. Това поредното форумно тролиране ли беше?
    Георги Русинов

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами нали трябваше да си почешем езиците на сладки теми. Какво лошо има в това?

    Радвай се , че виждаш само добрия диалог, защото аз виждам и една камара изтрити (скрити) постинги.

    Ами ти мислил ли си, че всички приказки с жена си сте ги изприказвали преди да се ожените? Тогава не си ли си задавал въпроса - ами какво ще си приказваме в следващите безкрайно дълги 30, 40 или недай-си боже 70-80 години.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен