Quote Originally Posted by Mateev View Post
А аз се замислих за друго - защо след като има крещяща нужда от някакво моделистко изделие, то все още не е разработено и не се предлага на пазара? Нали сме пазарна икономика? Нима никой досега не се е досетил и да пробва пазара с това изделие?

Например - Тестер за електромотори в стил конструктор. Някаква конструкция + универсална крепежна стойка + универсален спийд контролер и малко друга измерителна електроника за напрежение, токове и подемна сила. И след това един нов мотор да може да се закрепя за 20 секунди и още 20 за пропелера. И след това го завърташ и набюдаваш на готово резултатите на някакво LCD екранче. За такова чудо много хора биха дали над 100 долара.

Или пък Тестер на батерии. Но не да ми показва напрежение, а максимален ток, който батерията може безопасно да поддържа дълго време. Или текущото C - но измерено по верния начин. Така ще бъде отчетено и стареенето на батерията и моделиста ще знае докога ще може да я ползва. Например един хеликоптер гълта 25A работен ток в режим на висене и го захранваме с някаква батерийка, която според етикетката е 20C и би трябвало да издържа на 50А ток, обаче нашият уред показва например ток от 28А. Моделиста веднага може да си извади извода, че това е стара и издухана батерия и в нея има живот само за още няколко полета. Та това е параметъра, който е важен за моделиста, а не вътрешното съпротивление или напр. напрежението. Ако един моделист притежава подобен тестер, ще е наясно точно в кой момент да изхвърли една батерия, а не да я чака да се подуе или да крашне модела.

Та тази идея с подобен тестер я обмислям повече от година и на практика съм готов с теоретичната обосновка и с алгоритъма какво трябва да се направи и как.

И просто се чудя защо никой все още не се е сетил да задоволи една такава крещяща потребност на моделистите - Измерване на качеството на батериите и/или на електромоторите, а сигурно има и други.
Много си прав Приятелю!
Нали се сещаш че над 70% от това което се разпространява във въпросните сайтове е със неясен произход. Нали се сещаш, че клетките които не отговарят на определени изисквания не се изхвърлят.
И докато ползвателите нямат въпросното устройство (което си съществува те са няколко устройства, не е едно!!! ) добре облечените бизнесмени ще изкопуват всичко отстранено и пласират със каквито им падне етикети.
Ако някой отиде и си организира производството на определени клетки и след това се окаже че те не съответсват на намеренията му кво става? Дали ги изхвърля?

В „моделистика” дадох пример за едни 5500 90С които са си отвсякъде направени и съответстват на заданието.
Ама те ги няма на пазара.
Защо?
Защото на състезателите от определен клуб ще се направят в същите обемни ограничения примерно 5400 120С.
Защо да не бъдат продадени с новия етикет???

Който иска да държи нещата в свои ръце си ги прави сам.

Отностно твоя проект
Знаеш, че се разминаваме в разбиранията, и че не съм съгласен със трактовката ТИ.
Колкото и да ти се иска да елиминираш 2 от съставките на енергийния баланс, (да опростиш еквивалентната заместителната схема) те си съществуват.
Да не съм голословен
Баланса е Извършена работа + Отведена топлина + Изменение на вътрешната енергия (енергията на състоянието)
За тази цел при тестване на клетки се подържа постоянна температура при което се калкулира количеството топлина.
Имаме количеството електричество въведено в клетката от едната страна на уравнението .
От другата страна имаме работата (разряден ток умножен по напрежение) + Отведеното количество топлина + измениние на енергия на състоянието.
При измерване на ток и напрежение и отчитаме само извършената работа останалите две съставляващи правят системата отворена.
Лошото в цялата работа е, че батериите могат да извършват работа и за сметка на енергията на състоянието. Именно количествената оценка на тази енергия и превръщаемостта и е отговора на въпроса до колко е годна една клетка.
За натрупване на данни обаче можеш да убиеш сума клетки и пак да не достигнеш до никъде.
Във едно тегло (като при корабните модели 133 гр/клетка) влизат 5300 27С ако се направи чист графитен анод, АМА влизат и 13000 33С (или 14500 18С) ако се направи смес графит-силиций .
Е двата капацитета се постигат за сметка на нещо и то си иска енергия на състоянието. Тази енергия се променя във времето при едните по един начин при другите по друг. Аз бих въвел степен на изнасилване при 5300 да е 0% при 13000 да е 75% . Не можеш мери едните и другите със един аршин.

Поздрави от Нигерия