+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by soton View Post
    Аз не само разбирам а и имам ценза да преподавам - разбира се и аз научавам нови неща.Та да се върнем на темата :формулата се ползва само че за феритни тела а вашите двигатели доколкото разбрах са железни,така че не я размахвай.Точно това в същност ме учудва - и при колекторните двигатели импулсите в ротора са в същия порядък на честотата но там мощностите са ниски.Относно конеца - теста се прави за по ниски обороти и резутатите се ексраполират за колкото искаш защото зависимостта между обототите и тока е линейна.Който иска да направи теста може да си я изчисли - например при D=5 мм за един оборот се навиват олколо 16 мм конец ,при 100 об.- 1.6 м.,при 1000 - 16 м. ,което е напълно възможно за един експеримент.
    Това е най простия тест.Има и по сложни,но не са толкова точни.
    Формулата е за железни трансформатори , феиритни трансформатори така и за линейни трансформатори(за непосветените линеините трансформатори са с магнитопровод въздух , тоест липсва такъв)ако обърнеш внимание във формулата фигурира В - магнитната индукция която се задава за съответния материял на магнитопровода(във формулката имаше едно Мю ако си спомняш) и за електротехническата стомана е 1,2 Т и коефицента на запълване на ядрото със магнитно мек материял Кс(избира се около 0,95 за трансфорнатори с магнитопровод от силициева електротехническа ламарина)....Преглдай си учебника преди да преподавашТи това с конеца сериозно ли го пишеш?Ами масата на конеца дето не виси а се навива неравномерно на оста например?Каво ще я правим или ще коригираме с коефициент за всеки метър?А де ще провесиш 160м конец? на телевизионата кула може би?
    Последна редакция от ПАЦО; 01.03.2012 на 08:05.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 8 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 8 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен