Преди повече от година бях решил да не участвам в подобни теми.
Но засега скритата тема "Истината за Моделистика" ме жегна, да кажа какво мисля.

В modelistika.com имам 2-3 поста за последната една година. Причината за това са лютите заплахи и предупреждения към мен за това, че съм публикувал линкове към modelist.bg. Линковете бяха програма и регламент за състезание, което организирахме в Габрово. Естествено линковете бяха изтрити от властелина на modelistika. Няма да коментирам случката по-нататък има я описана подробно някъде из темите в този форум.

Ще обърна внимание на резултата от отношението към мен респективно към организаторите на мероприятието и читателите на modelistika.
Много просто читателите на modelistika, повече няма да намерят там информация за подобни мероприятия, организирани от Габровския клуб. Или поне няма да съм аз човека, който ще си направи труда да ги публикува там. Просто насила хубост не става.

Форумът modelistika ще загуби много и от интересните теми и мнения на Матеев, но за това той няма ни най-малка вина. Не си мислете, че подкрепям Матеев щото ми е приятел. Нищо подобно, просто в конкретния случай нямам ни най-малки съмнения, кой е прав.

Не мисля до обявявам война или да мразя някого, което съветвам и Матеев да направи. За мен modelistika в този формат ще бъде нещо безразлично. Като това не означава, че не уважавам хората, които пишат там и са вложили много труд в миналото. Но едно е сигурно случки като последната несправедливост ще доведат до бавно и сигурно оттегляне на потребителите на modelistika, към други форуми. В момента е най-големият форум на българските моделисти, но съм убеден, че при такъв начин на управление рано или късно ще се превърне във форум за обяви и постепенно ще залезе.