+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: KATANA .15

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Честно казано не бих се възползвал. След като е направено по определен начин... не виждам смисъл да правя доработки. Съмнява ме резултата. Повишената чувствителност на един радиоприемник не винаги означава по-надеждна връзка... Предпочитам да се доверя на хората, които са разработили приемника, а не на форумните дискусии. За няколко години нямам проблеми с марката Корона. Ако беше по-добре, щяха да се произвеждат с една антена и да се пести от елементи. При днешното цепене на капката...

    Като цяло се въздържам от преработки и откриване на топлата вода, когато нещо функционира нормално и надеждно.


    Човекът от който взех двигателя е точно такъв тип - може да преработи всичко само за идеята. Намирам го за глупаво.
    Имам едно златно правило: когато нещо работи, не го пипам. Ако искам за свое удоволствие да направя подобрение, тогава действам. Пример - по-дебелите кабели на ВЕС-а. Всичко ще работи идеално и в оригиналния си вид, но куплунга механически не влизаше добре в приемника. Не обясних това, за да не се юрнат повече собственици на този така разпространен ВЕС да поят по-дебели кабели.
    Въпрос на етика.
    Моят приемник явно е с по-плитки гнезда. Няма смисъл да провокирам повече потребители да правят тази интервенция, освен ако те нямат същия проблем.
    Въпрос на мислене - всеки има глава на раменете си.
    Георги Русинов

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес започнах подготовка за изпробване на "телеметрията", следяща състоянието на батерията, която получих от Матеев. Ще бъде изпитана в реални условия на този модел. Последните две седмици направих полеви тестове при сняг и при симулация на полет, но за да бъдат резултатите възможно по-комплексни и достоверни, ще ги публикувам когато опитът приключи - малко след първите полети на модела.

    След това батери-трекера ще бъде подарен на някой колега, който ще го използва, а аз ще доусъвършенствам модела с друга телеметрия, която много ми хареса. Ако успея да я закупя, ще получавам информация както за батерията и оборотите на ДВГ, така и за температурата му.
    Разбира се, ще публикувам всичко това в отделна тема.


    Време е да се замисля за следващия модел. Харесал съм си два, но не знам дали и кога ще успея да се снабдя с някой от тях. Много ми допадат тези два модела:

    1. http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...60mm_ARF_.html

    2. http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=15122


    Първият е скоростен модел за надбягвания. Ако успея да го купя, ще се постарая да бъде оборудван до ежегодното събиране в Казанлък, където ще участва в някоя от надпреварите.

    Вторият ме привлече с дизайна си. Изключително красив малък модел. "Класически" размах от 1 метър... Направо съм влюбен в това моделче.

    Един от тях ще бъде следващия ми проект, живот и здраве. И... разбира се - ДВГ!
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен