Време е за монтаж на приемника. Подобно на батерията, изработих "кожух", в който ще стои:


Това е "заготовката":




След секунди се получи това:













Поставих пробно в модела, за да видя как ще стои:




Синята ивица е мястото на един процеп. Там ще влезе дървената планка и после всичко ще бъде залепено.


След което си отворих бутилка винце, нарязах скромно мезенце и продължих нататък:






С помощта на спринцовка нанесох "Прома" в улеите. "Кутийката", в която ще стои приемника няма да бъде стягана с велкро.





Идва ред и на най-хубавата част.

Изваждам чисто новичка апаратура:




Отварям капака:







Поставям прясно заредена LiFePo4":





Специално за модела, в последния момент купих този комплект модул с приемник:







Поставям модула:






Включвам апаратурата и въвеждам името на модела:






Следва опознаване на приемника:








Разбира се, за новата апаратура трябва и ново куфарче:







Готино, а? След ден-два ще е готова и табелката за куфара.




И тъй като изобщо не ми харесват изходящите кабели на ВЕС-а (струват ми се тънички), реших да ги сменя. Заедно с тях, ще сменя и ключето. Ето старият изходящ кабел:






Малко по-късно запоих нови кабели, а на мястото на стпойката капнах по капка неутрално лепило (не е колофон, не се заблуждавайте). Запазих жълтото кабелче на изходащия сноп с цел здравина. Завих крайчето му, сложих "чорапче" термошлаух, за да не опре случайно някъде, а самото чорапче залепих за здраво място на платката. Така при евентуално опъване, жълтият неактивен кабел, ще понесе цялото усилие:





Поставих ВЕС-а на старото му място. Предварително бях отрязал кабелите с нужната им дължина, за да няма разминаване. Вероятно няма да слагам феритния пръстен. Ще пробвам да мина без него. Излишни 5 грама (според мен). Ако се появят смущения, ще помисля за по-лек вариант.





Разпробих отворите, с които ще се крепи капотажа и пробно завих винтчетата. В комплекта има гумени тампончета (чудесна идея!!!), които идват прекалено дебели. Ще ги заменя с по-малки или с тези бели подложки от PVC, които виждате на средния винт:




В процеса на работа установих, че карбоновите тръбички-фиксатори в крилата са прекалено слаби. Трошат се като сламки...




Замених ги с метални болтчета 3мм, подлепени отвътре:






Накрая сложих тялото близо до печката, за да изсъхне по-бързо лепилото, с което залепих ВЕС-а: