Идва ред на окончателния монтаж на капотажа. Както казах в предишния пост, ще се постарая да няма стърчащи детайли. Времето, през което той стоеше настрана, ми даде възможност да помисля още по охлаждането - как да бъде възможно най-добро.

4-тактовите мотори с марка ASP (Magnum) "обичат" да им е по-топличко (ако мога да се изразя така). Прекомерното охлаждане не им се отразява добре. Причините ще обясня подробно в специална тема. В тази само ще кажа, че тези мотори никак не харесват да работят открити и да се обтичат всичките им детайли. Прекомерното охлаждане на цилиндъра води до недостатъчното му топлинно разширение, което от своя страна натоварва сегмента. И тъй като от години работя само с такива двигатели, съм стигнал до някои интересни изводи, а те са: повечко масло и по-топло време.

И така, първоначално бях изрязал капотажа така, както смятам за добре.




Но остана отворен въпроса "Откъде ще излилза входящия въздушен поток?". Мислех да направя два отвора в долната задна част на капотажа за целта, но днес, след процеса на "узряване" ми хрумна по-добра и красива идея:
Вместо два симетрични отвора, изрязох една ивица точно в долната най-крайна част. Така се получи нелош отвор, който не се вижда.






Забелязвате двете "рошави" дупки, нали?
"Технологията" на пробиването е с отвертка:





Умишлено оставих космите плат, без да ги премахвам. Те ще ми послужат, за да залепя по-добре тампоните на тези места.
А ето ги и тях - два тампона, през които ще преминават тръбичките:




Тези тампони могат да се намерят във всяко старо компютърно CD. Аз ги използвам почти и само за тази цел - да омекотяват връзката капотаж-тръбичка.
Хем красиво, хем пригледно, хем надеждно.



Залепвам ги с капка секундно лепило:




И готово - изглежда чудесно!





После се съсредоточих към витлото и конуса. От крепежния детайл на спинъра направих гайка. Принципно трябва да има две гайки една върху друга, но този двигател е малък и не е нужно. А и няма достатъчно място. Затова постъпих ето така:




Конусът пасна чудесно и сега остава само да наглася точно капотажа, така че визуално да не изглежда накриво, въпреки ъгъла на мотора:





Ето така изглежда муцунката след днешните манипулации:






Следва да поставя ауспуха и да пробия отворите, с които ще бъде закрепен капотажа. Оставям тези задачи за идните дни, защото вече е тъмно и не виждам добре, а не искам да изпортя външния вид.

А сега е време за винце и мезенце...